Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Rail Baltica: Rusza przetarg projektowy na stację w Kownie

Dalej Wstecz
Data publikacji:
26-01-2023
Ostatnia modyfikacja:
25-03-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Rail Baltica: Rusza przetarg projektowy na stację w Kownie
fot. Lee Fenner, lic. CC BY-SA 2.0 Wikimedia commons
Spółka LTG Infra, która wdraża projekt Rail Baltiki na terenie Litwy, ogłosiła przetarg na projekt przebudowy infrastruktury pasażerskiej w Kownie. Niebawem ruszą podobne postępowania dla przystanków regionalnych na odnodze do Wilna.

– Przygotowujemy się do przebudowy infrastruktury kolejowej na stacji w Kownie, która będzie miała status międzynarodowego przystanku Rail Baltiki. Tutaj będą się spotykać pasażerowie z dwóch sieci kolejowych (1435 mm i 1520 mm) – mówi Dovydas Palaima z LTG Infra.

Projekt obejmie budowę nowych torów, peronów. Przebudowany ma zostać tunel pieszy pod torami oraz kładka nad torami. Dla zwiększenia przepustowości powstanie dodatkowy most przez Niemen, który znajdzie się obok istniejącego, tzw. zielonego mostu.

Oprócz tego LTG Infra przygotowuje konkursy projektowe dla stacji regionalnych Koszedary (Kaišiadorys) i Jewie Vievis (Vievis) na odnodze do Wilna. Postępowanie obejmie tory 1435 mm, infrastrukturę pasażerską, drogi i dojścia, a także ochronę hałasu. Umowy ze zwycięzcą postępowań mają zostać podpisane w II połowie tego roku.

Normalnotorowa linia połączy Tallin, Rygę, Kowno i Wilno z polską siecią kolejową. Jej długość to 870 km, z czego 392 km znajdzie się na terenie Litwy, 265 km na terenie Łotwy i 213 km na terenie Estonii. Wg obecnych założeń trasa ma być uruchomiona w 2030 r.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5