Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Rafał Trzaskowski: Komunikacja działa normalnie, opłaty parkingowe też

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2020-03-16 15:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Rafał Trzaskowski: Komunikacja działa normalnie, opłaty parkingowe też
fot. Michał Szymajda
Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski wyjaśnił, że póki co Warszawa nie planuje cięć w komunikacji miejskiej z powodu koronawirusa. Jak zasugerował, gdyby autobusy jeździły rzadziej, byłyby bardziej zatłoczone. Dzięki utrzymanej frekwencji pojazdów, te są mniej napełnione. Nie będzie też zniesienia opłat za parkowanie, bo priorytetem jest utrzymanie rotacji miejsc, tak by można było zaparkować bez problemu. Prezydent Warszawy podkreślał, że każdy z aspektów funkcjonowania miasta jest na bieżąco analizowany, by decyzji nie podejmować pod wpływem impulsu.

Poniedziałkowa konferencja odbyła się w ograniczonym zakresie. Część pytań podesłano mailem, a dziennikarze, którzy byli w Centrum Bezpieczeństwa na Młynarskiej, byli proszeni o wcześniejsze przyjście z powodu koniecznej dezynfekcji.

Trzaskowski był pytany zarówno o komunikację miejską (wiele miast, z różnych powodów, ogranicza jej częstotliwość,) jak i o ewentualne zniesienie opłat za parkowanie, co wprowadzono w Krakowie, Gdyni i w Tychach i domaga się tego część warszawskich radnych.

– Ważne, żeby wszystkie decyzje podejmować absolutnie racjonalnie – tłumaczył Trzaskowski. – Cały czas utrzymujemy normalne funkcjonowanie komunikacji miejskiej i częstotliwość pojazdów, choć niektórzy sugerują, że można wprowadzić rozkłady weekendowe. Dzięki temu, że komunikacja jeździ z normalną częstotliwością, mamy większe odstępy między pasażerami – tłumaczył.

Nie będzie, na ten moment, likwidacji opłat parkingowych w strefie płatnego parkowania. Warto pamiętać, że strefa warszawska, licząca 30 tys. miejsc, jest nieporównywalna wielkością z żadną inną w Polsce.

– To, co jest dla mnie najistotniejsze to, żeby w Warszawie mogli zaparkować ci, którzy akurat muszą to zrobić, bo np. właśnie dojeżdżają do szpitala. Temu służy kwestia opłat za parkowanie. Jestem w kontakcie z innymi prezydentami miast i jutro spróbujemy się porozumieć, by wypracować wspólne działania w tej kwestii – tłumaczył prezydent Warszawy.

– Zarówno jeśli chodzi o Veturilo, jak i system płatnego parkowania, można je obsługiwać z własnego telefonu, przez aplikację. Rano poleciłem zdezynfekować rowery Veturilo, zwrócimy się też do firmy obsługującej parkomaty, by też takich dezynfekcji dokonywała. Ale zachęcam, by korzystać z aplikacji – dodawał.

Trzaskowski podkreślał, że w ratuszu bardzo wystrzegają się decyzji pod wpływem impulsu. – Cały czas prowadzimy analizy dotyczące, czy parkowania, czy innych usług miejskich. Chodzi o to, by decyzje podejmować jak najbardziej racjonalnie, a nie pod wpływem pytań, które się pojawiają. W tej kwestii chcemy współpracować z innymi miastami i wprowadzać rozwiązania najlepsze, które zastosowano w innych aglomeracjach. Jeśli okaże się, że jakaś decyzja jest potrzebna, na pewno ją podejmiemy – zapewnił.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5