Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Radomsko ponawia dopiero co ogłoszony przetarg na autobusy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-01-02 15:40
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Radomsko ponawia dopiero co ogłoszony przetarg na autobusy
fot. MPK Radomsko
Radomsko przed Nowym Rokiem ogłosiło nowy przetarg na dostawy ośmiu 12-metrowych autobusów. Postępowanie obejmuje zarówno pojazdy spalinowe, jak i hybrydowe. Poprzednie zamówienie miasto na wszelki wypadek wolało unieważnić z uwagi na rozbieżności w zakresie terminów, w którym powinno być publikowana specyfikacja zamówienia.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowych, niskoemisyjnych i niskopodłogowych miejskich autobusów na potrzeby transportu publicznego w Radomsku z podziałem na dwie części. W części pierwszej miasto chce zakupić 4 pojazdy hybrydowe zaś w części drugiej – 4 pojazdy z silnikiem diesla spełniających normę emisji spalin EURO 6. Przedsiębiorstwo planowało na zakup autobusów, a także dostosowanie przystanków wydać 12 mln zł.

To już drugie postępowanie na nowe 12-metrowe autobusy. Poprzednie, ogłoszone przez Bożym Narodzeniem, zostało unieważnione. Zamawiający wyjaśnia to troską o dofinansowanie unijne. Radomsko przekazało ogłoszenie o zamówieniu do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiego w piątek 22 grudnia, a w dzienniku tym ogłoszenie pojawiło się już w sobotę 23 grudnia. Zamawiający opublikował specyfikację zamówienia dopiero po świętach – w pierwszym dniu roboczym, który wypadał w środę 27 grudnia. Jak zauważa Radomsko, w uchwałach Krajowej Izby Odwoławczej panują rozbieżne stanowiska dotyczące terminu zamieszczania specyfikacji.

Termin składania ofert w nowym przetargu mija 15 lutego. Kryteria wyboru ofert pozostają niezmienione. Dostawy pierwszych dwóch autobusów spalinowych przewidziano w terminie do 12 miesięcy od podpisania umowy, a pozostałych dwóch – do 15 miesięcy. Podobnie wygląda harmonogram dla pojazdów hybrydowych.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kenia… zakazała transportu publicznego w nocy

Komunikacja

Kenia… zakazała transportu publicznego w nocy

Jakub Dybalski 02 stycznia 2018

Górny Śląsk marzy o 300 autobusach elektrycznych w prezencie

Prawo & Finanse

Górny Śląsk marzy o 300 autobusach elektrycznych w prezencie

Jakub Dybalski 02 stycznia 2018

Osiem nowych autobusów trafi do Radomska

Komunikacja

Osiem nowych autobusów trafi do Radomska

Przemysław Farsewicz 27 grudnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5