Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Radom bierze w leasing 19 autobusów

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2016-03-01 14:51
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Radom bierze w leasing 19 autobusów
fot. MZRadom
MPK Radom ogłosiło przetarg na dostawę w formie leasingu 19 przegubowych autobusów miejskich. Okres trwania leasingu określono na 5 lat, ale czas na dostawę jest bardzo krótki, bo od podpisania umowy wygrany w przetargu będzie miał na to tylko 14 dni. Na oferty zamawiający czeka do 11 kwietnia.

Radomski przewoźnik szuka 18–metrowych autobusów, które pomieszczą co najmniej 170 pasażerów, w tym minimum 44 na miejscach siedzących. Autobusy muszą być wyposażone w silniki spełniające normę emisji spalin Euro 3. Nie muszą być nowe, zamawiający dopuszcza nawet 10–letnie pojazdy (choć im nowsze tym lepiej punktowana będzie oferta), ale wymaga, by na liczniku miały najwyżej 900 tys. km przebiegu.

Oferty będą rozpatrywane pod kątem dwóch kryteriów. Cena będzie decydowała w 95 proc. Pozostałe punkty będzie można uzyskać za wiek proponowanego taboru, przy czym 5 punktów uzyska oferta z autobusami wyprodukowanymi najwcześniej w 2010 r., a jeśli będą one wyprodukowane między 2006 a 2009 r. to oferta za to kryterium uzyska 1 punkt. W specyfikacji istotnych warunków zamówienia nie sprecyzowano co w przypadku różnego wieku oferowanych autobusów.

Dostawca powinien wykazać się doświadczeniem w postaci dostarczenia w formie leasingu w ciągu ostatnich trzech lat autobusów o wartości minimum 2 mln zł brutto.

Zamawiający zapłaci dostawcy kwotę leasingu w 59 równych ratach bez opłaty wstępnej. Za to zastrzegł sobie, że autobusy będzie mógł wykupić po 60 miesiącach za 7 proc. ich wartości netto. Co ciekawe MPK Radom ustaliło bardzo krótki termin na realizację umowy. Od daty podpisania umowy leasingowej zwycięska firma będzie miała ledwie 14 dni na dostarczenie 19 przegubowców.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Jelenia Góra znów próbuje kupić dwa autobusy hybrydowe

Prawo & Finanse

Jelenia Góra znów próbuje kupić dwa autobusy hybrydowe

Jakub Dybalski 11 marca 2016

Siedem ofert w przetargu na obsługę radomskiej komunikacji

Komunikacja

Siedem ofert w przetargu na obsługę radomskiej komunikacji

Michał Szymajda 10 grudnia 2015

Zakopane kupuje autobusy

Komunikacja

Zakopane kupuje autobusy

Jakub Dybalski 26 października 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5