Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Racibórz wyleasinguje autobusy

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
02-02-2023
Ostatnia modyfikacja:
25-03-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Racibórz wyleasinguje autobusy
fot. Solaris
Przedmiotem przetargu, rozpisanego przez Przedsiębiorstwo Komunalne, jest dostawa w formie leasingu operacyjnego czterech nowych autobusów miejskich. Przewidziano też opcję wykupu pojazdów. Zamówienie może zostać powiększone o kolejne cztery pojazdy.

Zamawiający wymaga pojazdów o długości 11,8-12,2 m, które pomieszczą min. 85 pasażerów, z czego 27 na miejscach siedzących. Pojazdy mają być w pełni niskopodłogowe z drzwiami w układzie 2-2-2, wszystkie otwierane do wewnątrz. Wymagany jest silnik o mocy 230-260 kW, spełniający normę Euro-6. Przewidziano klimatyzację, porty USB do ładowania urządzeń mobilnych, system zliczania pasażerów, elektroniczne tablice diodowe, nagłośnienie, kasowniki, monitoring. Zainstalowany ma być ogranicznik prędkości do 85 km/h.

Termin składania ofert mija 2 marca. O wyborze zdecydują cena (60%) oraz parametry techniczne (40%). Pod uwagę brane będą materiał konstrukcyjny szkieletu / kratownicy / ramy podwozia, materiał poszycia zewnętrznego nadwozia, podatność obsługowa poszycia bocznego, podział szyby przedniej, liczba miejsc dostępnych z poziomu niskiej podłogi, wysokość nadwozia, skrzynia biegów, ochrona osób przebywających w kabinie kierowcy i wytrzymałość konstrukcji nośnej, zawieszenie osi przedniej, gwarancja całopojazdowa.

Zamawiający nie stawia wymagań w zakresie doświadczenia. Przewidziano jednak, że udział towarów z rynku unijnego ma przekraczać 50%. Zamówienie ma zostać zrealizowane do końca sierpnia 2023 r. Okres finansowania ustalono na 59 miesięcy z wykupem w 60. miesiącu. Przewidziano raty leasingowe równe w całym okresie obowiązywania, skalkulowane przy zastosowaniu kosztu zmiennego opartego na stawce referencyjnej WIBOR – 1M. Wartość wykupu ustalono na 5% wartości przedmiotu zamówienia.

Przewidziano prawo opcji zakładające możliwość zwiększenia zamówienia o cztery pojazdy. Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z prawa opcji w okresie do 18 miesięcy, licząc od dnia zawarcia umowy. Na realizację opcji przeznaczono 12 miesięcy.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5