Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Pudło pierwszego z 21 nowych pociągów w barwach SKM Warszawa

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2021-06-02 09:02
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa SKM Warszawa

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Pudło pierwszego z 21 nowych pociągów w barwach SKM Warszawa
fot. SKM Warszawa
Pudło pierwszego z 21 nowych pociągów w barwach SKM Warszawa
Pudło pierwszego z 21 nowych pociągów w barwach SKM Warszawa
Pudło pierwszego z 21 nowych pociągów w barwach SKM Warszawa
Pudło pierwszego z 21 nowych pociągów w barwach SKM Warszawa
Przedstawiciele warszawskiej Szybkiej Kolei Miejskiej odebrali malaturę pierwszego z puli 21 pociągów produkowanych przez Newag. Produkcja Impulsów 2 przebiega zgodnie z harmonogramem. Kolejnym etapem prac będzie wyposażanie wnętrza. Pierwsze nowe pojazdy wejdą do obsługi pasażerów latem 2022 r., a wszystkie jednostki mają zostać dostarczone do końca przyszłego roku.

Pod koniec maja przedstawiciele Szybkiej Kolei Miejskiej odebrali malaturę, czyli zewnętrzną powłokę lakierniczą, która spełnia funkcje ochronne i wizerunkowe pierwszego pojazdu produkowanego przez Newag. Dokonali pomiaru grubości powłoki oraz sprawdzili przyczepność lakieru do konstrukcji stalowej. Wyniki testów wypadły pomyślnie. Eksperci z SKM weryfikowali prace na każdym etapie powstawania malatury – od przygotowania powierzchni przed malowaniem po nałożenie warstwy finalnej i powłoki anty-graffiti.

– Nasz zespół jest stale obecny w Nowym Sączu i czuwa nad produkcją nowych pociągów. Mimo pandemii Covid-19 prace są realizowane terminowo – mówi Damian Ordon, zastępca dyrektora pionu rozwoju w Szybkiej Kolei Miejskiej, odpowiedzialny za projekt po stronie przewoźnika.

Kolejny etapem produkcji jest montaż wyposażenia wnętrza. – Aktualnie pierwszy pojazd jest już w całości pomalowany. Jest to kolejny ważny etap wykonany zgodnie z założonym harmonogramem. W okresie wakacyjnym planujemy zakończenie produkcji i rozpoczęcie badań homologacyjnych – mówi Bogdana Laciuga, kierownik projektu w Newagu.

Pierwszy pociąg będzie kompletny już w lecie tego roku. W okresie wakacyjnym pojedzie na testy na tor doświadczalny w Żmigrodzie. Wiosną 2022 roku pierwsze nowe pociągi pojawią się w Warszawie.

Nowe elektryczne zespoły trakcyjne w barwach Szybkiej Kolei Miejskiej będą wyposażone w Wi-Fi, ładowarki USB, nowoczesny system informacji pasażerskiej, automaty biletowe czy ratujące życie defibrylatory AED. Każdy pojazd będzie klimatyzowany i w pełni dostosowany do potrzeb osób z ograniczoną możliwością poruszania się, rodziców podróżujących z dziećmi w wózkach czy pasażerów z rowerami.

W godzinach szczytu nowe pojazdy będą ze sobą łączone, tak aby zapewnić więcej miejsc dla pasażerów. Takie rozwiązanie podniesie jakość podróżowania mieszkańców aglomeracji warszawskiej.


Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5