Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Przygotowania do III linii metra trafiają do budżetu Warszawy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-01-16 10:36
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Przygotowania do III linii metra trafiają do budżetu Warszawy
fot. MJ
Nowe władze Warszawy przygotowały szereg autopoprawek do budżetu miasta, będących odzwierciedleniem priorytetów z kampanii wyborczej. Znalazły się środki m.in. na prace koncepcyjne związane z rozbudową sieci metra. Przewidziano również pieniądze na poprawę bezpieczeństwa na moście Poniatowskiego.

– Mamy sesję budżetową Rady Miasta w przyszłym tygodniu, a dzisiaj odbywa się komisja budżetowa. Zgłaszamy autopoprawkę w ramach realizowania wspólnych obietnic wyborczych – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy. Autopoprawki będą dotyczyły przede wszystkim edukacji, kultury i transportu.

W kwestiach transportowych najważniejszą inwestycją pozostaje budowa II linii metra. – W tej kadencji kończymy II linię, na której oddamy 14 nowych stacji i będziemy starali się ją rozszerzyć – mówi Trzaskowski. Pojawił się też temat sieci metra. – W tej kadencji chcielibyśmy rozpocząć prace koncepcyjne i jeżeli się pojawią pieniądze unijne, to także zacząć budowę kolejnej linii – deklaruje prezydent. Na prace koncepcyjne w budżecie zapisano 12,5 mln zł (w latach 2019-2023).

Zapisano też środki na przebudowę i budowę pętli, przystanków oraz zatok w 20 lokalizacjach oraz parking przesiadkowy Park&Ride na Żeraniu. Znalazły się również fundusze na budowę układu drogowego towarzyszącego tramwajowi na Gocław oraz Zieloną Białołękę (same inwestycje, wraz z tramwajem do Wilanowa, będą realizowane i finansowane przez Tramwaje Warszawskie). Przeznaczone zostaną środki na budowę i modernizację dróg i placów miejskich, a także 66 km dróg dzielnicowych wraz z drogami rowerowymi, sygnalizacją świetlną i oświetleniem. W ramach bezpiecznej Warszawy przeznaczone zostanie 0,8 mln zł na system odcinkowego pomiaru prędkości oraz 3 mln zł na dostosowanie do ruchu rowerowego mostu Poniatowskiego.

Dużo uwagi poświęcono walce ze smogiem. – Przeznaczymy na to znacznie więcej pieniędzy. To będzie walka kompleksowa – będziemy m.in. likwidowali kopciuchy, będzie więcej zieleni, monitoring jakości powietrza itp. W tym roku przeznaczymy na to 30 mln zł – zapowiada Trzaskowski. W przyszłym roku kwota ta ma wzrosnąć do 60 mln zł, a w 2022 r. – 110 mln zł.

– Do końca kadencji chcielibyśmy, by otoczenie Pałacu Kultury wyglądało inaczej – dodał prezydent. Stąd środki na Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Teatr Rozmaitości, które miałyby stanąć przy pl. Defilad.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
23 mln zł więcej dla MPK Wrocław na zakupy autobusów i tramwajów

Komunikacja

23 mln zł więcej dla MPK Wrocław na zakupy autobusów i tramwajów

Przemysław Farsewicz 19 grudnia 2018

Poznań z budżetem i rekordowymi wydatkami na transport

Prawo & Finanse

Poznań z budżetem i rekordowymi wydatkami na transport

Jakub Dybalski 21 listopada 2018

Warszawa wyda więcej na komunikację w 2019 r.

Prawo & Finanse

Warszawa wyda więcej na komunikację w 2019 r.

Jakub Dybalski 16 listopada 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5