Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Przygotowania do III linii metra odblokowane

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-10-28 16:19
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Przygotowania do III linii metra odblokowane
fot. WU
KIO umorzyło postępowanie ws. odwołań w przetargu na prace przedprojektowe dla III linii metra na odcinku między Stadionem a Gocławiem. To przybliża Metro Warszawskie do zawarcia umowy z wybranym w przetargu wykonawcą, firmą ILF.

Jak pisaliśmy, pod koniec lipca Metro Warszawskie rozstrzygnęło przetarg na prace przedprojektowe dla I odcinka III linii metra Stadion – Gocław. Zamówienie jest podzielone na sześć etapów, zakładających m.in. opracowanie projektu koncepcyjnego, ustalenie stref wpływu budowy obiektów metra na zabudowę sąsiadującą, wykonanie oceny stanu budynków, wykonanie analizy wpływu drgań i obciążeń dynamicznych na konstrukcje budynków i ludzi w nich przebywających, sporządzenie dokumentacji hydrogeologicznej i geologiczno-inżynierskiej oraz opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego.

Zamawiający wybrał firmę ILF Consulting Engineers Polska, która w ostatnich latach wykonuje istotną część dokumentacji projektowych dla metra. Od wyników odwołało się jednak Biuro Projektów Metroprojekt – również niezwykle doświadczony podmiot, jeżeli chodzi o prace projektowe dla stołecznego metra.

Jak przekazało nam Metro Warszawskie, Krajowa Izba Odwoławcza umorzyła sprawę w związku z wycofaniem odwołania Metroprojektu. – Wniesione odwołanie wstrzymało na kilka miesięcy inwestycję III linii metra, na którą czeka wielu mieszkańców Warszawy – cieszymy się, że nie ma już przeszkód do jej kontynuowania. Na ten moment nie znamy powodów wycofania odwołania przez Metroprojekt, natomiast potwierdza to, że podniesione zastrzeżenia nie miały odzwierciedlenia w faktach – co szerzej już komentowaliśmy. Obecnie oczekujemy na dopięcie formalności przetargowych i podpisanie umowy – nasz zespół projektowy jest w gotowości, aby przystąpić do prac – mówi Rafał Blankiewicz, dyrektor działu rozwoju biznesu, ILF Consulting Engineers Polska. Biuro Projektów Metroprojekt nie komentuje podjętej decyzji.

Jak będzie wyglądać III linia metra w wydaniu ILF? – Planujemy dla mieszkańców Warszawy coś naprawdę ciekawego, a jednocześnie niezabierającego utylitarnego charakteru metra jako środka transportu. Staramy się kontynuować charakter II linii metra – mówił wcześniej Marcin Przepiórka, wicedyrektor w firmie ILF Polska.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Metro: Pociągi Škody będą później, a rosyjskie pojeżdżą dłużej

Komunikacja

Metro: Pociągi Škody będą później, a rosyjskie pojeżdżą dłużej

Witold Urbanowicz 14 października 2021

Warszawa zamawia studium rozwoju sieci metra

Prawo & Finanse

Warszawa zamawia studium rozwoju sieci metra

Jakub Rösler, Jakub Madrjas 28 września 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5