Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Przetarg Tramwajów Warszawskich ponownie wygrywa Hyundai

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-04-15 15:53
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Przetarg Tramwajów Warszawskich ponownie wygrywa Hyundai
fot. HRC
Tramwaje Warszawskie ponownie rozstrzygnęły przetarg na dostawy do 213 nowych tramwajów. Ponownie jako najkorzystniejsza została wybrana oferta firmy Hyundai Rotem Company, która złożyła dodatkowe wyjaśnienia zgodnie z wyrokiem KIO.

Warszawski przetarg na dostawy do 213 tramwajów budzi bardzo dużo emocji. W lutym Tramwaje Warszawskie wybrały ofertę koreańskiej firmy Hyundai Rotem Company. Od wyboru odwołała się Pesa. Jak pisaliśmy, Krajowa Izba Odwoławcza 27 marca za nieuzasadnione uznała większość merytorycznych zarzutów Pesy, m.in. dot. realności terminów i ceny oferty firmy Hyundai. Izba uznała tylko jeden zarzut formalny Pesy.

Krajowa Izba Odwoławcza wezwała Tramwaje Warszawskie do wyjaśnienia wątpliwości związanych z treścią zaświadczenia płacenia podatków oraz tego, czy w Korei wydaje się dokument potwierdzający brak odroczeń lub zaległości podatkowych w zakresie należności wobec powierników. Okazało się bowiem, że strony inaczej rozumiały znaczenie złożonego wcześniej przez Koreańczyków dokumentu.

Zgodnie z wyrokiem, wyjaśnienie tej kwestii powinno było nastąpić „po wcześniejszym unieważnieniu przez zamawiającego czynności wyboru oferty najkorzystniejszej. Następnie, w zależności od uzyskanej odpowiedzi, zamawiający powinien podjąć dalsze kroki” – to jest wezwać HRC do uzupełnienia dokumentu bądź akceptacji złożonego oświadczenia przed notariuszem. „Po przeprowadzeniu ww. czynności zamawiający powinien dokonać ponownego badania i oceny ofert” – wskazuje KIO.

W czwartek 11 kwietnia Tramwaje Warszawskie unieważniły czynność wyboru najkorzystniejszej oferty i wezwały HRC do złożenia wyjaśnień. – 15 kwietnia Tramwaje Warszawskie jako najkorzystniejszą wybrały ofertę Hyundai Rotem Company. Firma ta złożyła odpowiednie dokumenty, dzięki którym mogliśmy dokonać wyboru z uwzględnieniem wyroku KIO – wskazuje Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich. Co warto podkreślić, kwestia zaświadczeń podatkowych w żaden sposób nie wpływa na zmianę punktacji ofert, a jedynie miała znaczenie w kwestii spełnienia warunku udziału w postępowaniu.

Od decyzji o ponownym wyborze najkorzystniejszej oferty strony mają 10 dni na złożenie ewentualnych odwołań. Następnie Krajowa Izba Odwoławcza ma 15 dni na wyznaczenie terminu rozprawy.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa: Długość zielonych torów tramwajowych wzrośnie do 25 km

Przestrzeń

Warszawa: Długość zielonych torów tramwajowych wzrośnie do 25 km

Witold Urbanowicz 07 kwietnia 2019

Warszawa. W biletomatach już jest język ukraiński

Komunikacja

Warszawa. W biletomatach już jest język ukraiński

jd/inf. pras. ZTM 02 kwietnia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5