Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Przetarg na rozbiórkę i budowę nowego dworca w Częstochowie unieważniony

Dalej Wstecz
Data publikacji:
28-08-2023
Ostatnia modyfikacja:
29-08-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Przetarg na rozbiórkę i budowę nowego dworca w Częstochowie unieważniony
fot. Neo[EZN] / fotopolska.eu
PKP SA unieważniły przetarg na zburzenie obecnego dworca Częstochowa (Główna) i budowę nowego obiektu. Powodem jest przekroczenie budżetu przez oferentów oraz wszczęcie przez Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków postępowania o wpis do rejestru zabytków.

Obecny dworzec, wybudowany w stylu postmodernistycznym i wyróżniający się przeszkloną fasadą z partiami szkła refleksyjnego, został oddany do użytku w 1996 r. Po latach PKP SA uznały jednak, że obiekt jest zbyt duży i kosztowny w utrzymaniu. Kilka lat temu ogłoszono konkurs na projekt nowego dworca. Wygrała koncepcja zespołu pracowni Toprojekt Marek Wawrzyniak (Rybnik), NStudio (Paryż) i Studio Antonini (Paryż), która będzie teraz realizowana.

W czerwcu ruszył przetarg na budowę nowego dworca po obydwu stronach stacji – z przebudową łącznika nad torami i podziałem prac na kilka etapów. Więcej o zamówieniu piszemy tutaj. Oferty poznaliśmy pod koniec lipca. Wystartowały trzy firmy z ofertami na kwoty od 140 mln zł do 155 mln zł brutto przy budżecie wynoszącym niespełna 121 mln zł brutto.

Dzisiaj (28 sierpnia) postępowanie zostało unieważnione. Formalnie dlatego, że najtańsza oferta przewyższała kwotę, jaką zamawiający planował przeznaczyć na realizację zadania, PKP SA wskazują także fakt, że w sierpniu Śląski Wojewódzki Konserwator Zabytków w Katowicach wszczął z urzędu postępowanie administracyjne w sprawie wpisania do rejestru zabytków budynku dworca, o czym pisaliśmy tutaj.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5