Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Przetarg na nowy dworzec Olsztyn Główny do końca roku

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-11-12 16:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Przetarg na nowy dworzec Olsztyn Główny do końca roku
mat. PKP SA
W czasie przesuwa się przetarg na budowę nowego dworca Olsztyn Główny. Postępowanie ma zostać rozpisane do końca roku. Na razie PKP SA szukają inżyniera kontraktu.

PKP SA planują postawić w Olsztynie nowy dworzec kolejowy, który zastąpi istniejącą, modernistyczną budowlę. Budynek otrzyma on charakterystyczną formę żagla. Nowy obiekt będzie składał się z trzech kondygnacji – dwóch nadziemnych i jednej podziemnej. Ta ostatnia będzie połączona z placem przydworcowym oraz z tunelem, prowadzącym na perony oraz na Zatorze. Więcej o koncepcji piszemy tutaj.

W październiku miał wystartować wspólny przetarg PKP SA i PKP PLK na przebudowę stacji i budowę dworca Olsztyn Główny. Na przełomie września i października ruszyło jedynie postępowanie na część torowo-peronową. Jeszcze w tym miesiącu – o ile nie będzie żadnych przesunięć – mamy poznać oferty.

Na razie PKP SA ogłosiły postępowanie jedynie na inżyniera kontraktu, czyli podmiot, który będzie nadzorować roboty budowlane. Czas wykonania usługi określono na 87-117 tygodni. Sam przetarg na wykonawcę prac budowlanych jeszcze nie ruszył. – Ogłoszenie przetargu jest planowane do końca roku – mówi Michał Stilger, rzecznik PKP SA.

Jak pisaliśmy, zgodnie z niedawno procedowaną zmianą umowy na dokumentację projektową najpóźniej w II połowie stycznia projektant ma uzyskać pozwolenie na uzyskać pozwolenie na rozbiórkę istniejącego dworca i budowę nowego obiektu. Wobec braku porozumienia z właścicielem części autobusowej inwestycja dworcowa, realizowana przez PKP SA, ostała włączona do decyzji ustalającej lokalizację linii kolejowej (tzw. DULK), która będzie wydawana na wniosek PKP PLK, przebudowującej układ torowo-peronowy (przetarg już się toczy).

PKP SA zakładają, że umowa z wykonawcą prac budowlanych będzie zawarta w II kwartale 2021 r., a same prace potrwają 74 tygodnie, czyli niespełna półtora roku.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5