Partnerzy serwisu:
Mobilność

Przetarg na nowego operatora Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego

Dalej Wstecz
Data publikacji:
24-11-2022
Ostatnia modyfikacja:
22-03-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. ZDMiKP Bydgoszcz

Podziel się ze znajomymi:

MOBILNOŚĆ
Przetarg na nowego operatora Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego
fot. ZDMiKP Bydgoszcz
W październiku zakończyła się umowa na obsługę Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego (BRA). Mimo trudnej sytuacji w tej branży, Bydgoszcz chce aby rower miejski funkcjonował jeszcze w przyszłym roku. Miasto ogłosiło właśnie przetarg na wybór wykonawcy, który będzie utrzymywał i obsługiwał rower miejski w 2023 roku.

Biorąc pod uwagę obecną sytuację gospodarczą, Bydgoszcz jest zmuszona przełożyć budowę nowego systemu BRA na następne lata. Tym samym w 2023 roku samorząd po raz ostatni skorzysta z systemu pomostowego.
Oznacza to, że umowa zostałaby podpisana na jeden sezon a usługa oparta byłaby wyłącznie na istniejących stacjach i rowerach. Pomimo większej liczby dróg rowerowych w mieście, system BRA tak jak inne tego typu systemy w kraju, co roku traci użytkowników.

Mając więc na uwadze spadającą liczbę wypożyczeń, trudną sytuację tej branży w innych miastach Polski oraz problemy z produkcją komponentów do takich systemów rowerowych ZDMIKP wprowadza jednoroczny system pomostowy.

Obecnie rowery BRA są składowane w magazynach, a miejska spółka właśnie ogłosiła przetarg na wyłonienie operatora systemu BRA na 2023 rok. Przed nowym sezonem cały dotychczasowy sprzęt zostanie poddany przeglądom i niezbędnym naprawom. Jest on mniej wyeksploatowany niż zakładano z uwagi na mniejszą liczbę wypożyczeń.

W nowym sezonie dla użytkowników planujemy jednak wydłużyć okres bezpłatnego wypożyczenia z obecnych 20 do 30 minut. Dzięki temu rowerem miejskim będzie można pokonywać znacznie dłuższe dystanse bez opłat.

W tym roku do dyspozycji użytkownicy mieli 400 jednośladów. Liczba wypożyczeń była na podobnym poziomie, jak w ubiegłym roku i wynosiła 6 tysięcy użytkowników i ponad 54 tysiące wypożyczeń. Średni czas jazdy rowerem BRA to 24 minuty dziennie. System BRA w tym roku obsługiwała firma Homeport Polska Sp. zo.o z Warszawy, która realizowała usługę za kwotę 1,45 mln zł.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5