Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Przejście na stację w Słupsku będzie kosztować 10 mln złotych

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Madrjas

Data publikacji:
2021-10-07 16:27
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Przejście na stację w Słupsku będzie kosztować 10 mln złotych
fot. Antekbojar, domena publiczna
Są trzy oferty na wydłużenie tunelu pieszego na stacji w Słupsku. Najtańsza z nich opiewa na ponad 10 mln złotych - i ledwo mieści się w kosztorysie.

Na początku września PKP PLK rozpisały przetarg na wydłużenie tunelu pieszego na stacji w Słupsku. Obiekt zostanie wydłużony o 27,4 m i przejdzie pod pięcioma torami, a światło przejścia wyniesie 10,5 m. Roboty nie obejmą starej części tunelu, która zostanie przebudowana dopiero w momencie modernizacji całej stacji. Dlatego też nowa część przejścia, która zgodnie z normami będzie bardziej zagłębiona (różnica ok. 1,75 m), zostanie połączona ze starym tunelem za pomocą tymczasowych rampy i schodów. Przekrój tego rozwiązania publikowaliśmy tutaj.

Termin składania ofert mijał 7 października. Jedynym kryterium wyboru jest cena. Co ciekawe, dwa dni przed otwarciem ofert, 5 października, PKP PLK opublikowała budżet na zadanie - opiewa na aż 10 824 000 złotych brutto. W postępowaniu złożono trzy oferty i tylko jedna z nich mieści się w kosztorysie - opiewa na 10 818 967,02 złotych. Złożyła ją firma Mosty Gdynia. Oferta spółki PPM-T, która należy do PKP PLK opiewała na 18,8 mln złotych, a spółka Want życzy sobie mniej niż 16 mln złotych.

Na realizację prac przeznaczono siedem miesięcy. Inwestycja ma być finansowana ze środków unijnych, w ramach przebudowy linii 202 Gdynia Chylona – Słupsk. Zamawiający może unieważnić postępowanie, jeżeli środki publiczne nie zostaną mu przyznane. Docelowo obiekt zapewni dojście do budowanego przez miasto dworca autobusowego. Więcej temat zakresu prac piszemy tutaj

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Burmistrzyni Kępic wywalczyła wieczorny pociąg dla mieszkańców

Przestrzeń

Burmistrzyni Kępic wywalczyła wieczorny pociąg dla mieszkańców

Michał Szymajda 07 października 2021

PKP PLK wydłużą tunel na stacji w Słupsku. Rusza przetarg

Przestrzeń

PKP PLK wydłużą tunel na stacji w Słupsku. Rusza przetarg

Witold Urbanowicz 03 września 2021

Słupsk w woj. środkowopomorskie nie wierzy. Liczy za to na lepszą kolej

Prawo & Finanse

Słupsk w woj. środkowopomorskie nie wierzy. Liczy za to na lepszą kolej

Witold Urbanowicz 06 grudnia 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5