Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Przejścia podziemne przy Centralnym przejdą metamorfozę

Dalej Wstecz
Data publikacji:
11-03-2015
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Przejścia podziemne przy Centralnym przejdą metamorfozę
mat. ZDM Warszawa
Zarząd Dróg Miejskich zapowiada metamorfozę miejskich przejść podziemnych przy Dworcu Centralnym w Warszawie. W ciągu dwóch lat od podpisania umowy z wykonawcą, który będzie potem zarządzał przejściem, zmieni się wystrój, pojawią się nowe windy.

ZDM przeprowadził konkurs na wykonanie koncepcji architektonicznej przejść podziemnych w pobliżu Dworca Centralnego. Na układ miejskich korytarzy składa się hala pod skrzyżowaniem Al. Jerozolimskich, al. Jana Pawła II i Chałubińskiego, umożliwiająca przejście pod ziemią wokół ronda. Oprócz tego ZDM zarządza przejściem podziemnym pod Al. Jerozolimskimi przy ul. Emilii Plater oraz pomiędzy Dworcem Centralnym a budynkiem LIM.

Komisja wybrała projekt Natalii Wilczak i Małgorzaty Wiśniewskiej. Jak wyjaśnia ZDM, zwycięski projekt zakłada przywrócenie przestrzeni publicznej z odejściem od koncepcji pasażu handlowego, jak to ma miejsce obecnie. Doceniono również prostotę i efektywność ekonomiczną rozwiązań techniczno-materiałowych, co daje szansę na sfinansowanie prac. Pojawią się też nowe zadaszenia wejść, uwzględniające windy i parkingi dla rowerów.

Teraz autorzy zwycięskiej pracy wykonają ostateczną koncepcję dla realizacji obiektu. Kompleksowy projekt powstanie w ciągu ośmiu tygodniu od podpisania unowy. Stanie się on podstawą do wyłonienia wykonawcy prac budowlanych.

ZDM ogłosił przetarg w ramach partnerstwa publiczno-publicznego na przebudowę przejścia. Wykonawca będzie potem pełnił rolę operatora zarządzającego przejściem. Przewidywany czas trwania umowy wynosi 15 lat. Prace powinny zakończyć się w ciągu 2 lat od daty podpisania umowy.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5