Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Przedłużają się rozstrzygnięcia dla odcinka zachodniego II linii metra

Dalej Wstecz
Data publikacji:
08-07-2016
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO & FINANSE
Przedłużają się rozstrzygnięcia dla odcinka zachodniego II linii metra
Wizualizacja stacji Młynów (d. Moczydło), mat. prasowe
Przedłużają się przygotowania do budowy odcinka zachodniego II linii metra na Wolę, choć są już pierwsze uzgodnienia w postępowaniu środowiskowym dla poszczególnych obiektów tego odcinka. Ostatnie mają zostać wydane do końca lipca. To umożliwi wojewodzie wydanie pozwoleń na budowę i podpisanie umowy z wykonawcą na realizację prac.

Rozpoczęcie budowy odcinka zachodniego II linii metra do stacji C6 Księcia Janusza blokowane jest przez przedłużające się postępowanie środowiskowe. Metro musiało przedstawić poprawioną dokumentację. – W przypadku zachodniego odcinka II linii metra warszawskiego obowiązek przeprowadzenia ponownej oceny został nałożony m.in. ze względu na wnioski i uwagi społeczeństwa wyrażające obawy związane z emisją drgań. Przed wydaniem ww. postanowień konieczne było uzyskanie opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego oraz przeprowadzenie przez Wojewodę Mazowieckiego udziału społeczeństwa – informuje Agata Antonowicz z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

W tej chwili RDOŚ wydał dwa postanowienia realizacji inwestycji dla stacji C7 Młynów oraz odcinka międzystacyjnego D7 między stacjami Księcia Janusza i Młynów. Wczoraj zaś RDOŚ wydał uzgodnienia dla stacji C6 Księcia Janusza. Przedłużają się natomiast uzgodnienia dla pozostałych obiektów. RDOŚ jest zobowiązana odnieść się do uwag i wniosków społeczeństwa, a te wojewoda przekazał relatywnie późno. – Uwagi i wnioski zebrane w ramach udziału społeczeństwa zapewnianego przez Wojewodę Mazowieckiego wpłynęły do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie w dniach 29.06, 30.06 oraz 4.07. Uwagi i wnioski są obecnie analizowane przez pracowników Regionalnej Dyrekcji. Po analizie wszystkich uwag i wniosków zostaną wydane postanowienia uzgadniające – informuje Antkiewicz.

RDOŚ wyznaczył nowe terminy wydania brakujących rozstrzygnięć. Termin załatwienia sprawy dla budowy stacji C8 Płocka i szlaku D9 Płocka – Rondo Daszyńskiego to 29 lipca, zaś dla szlaku D8 Młynów – Płocka to 15 lipca. Dopiero po otrzymaniu uzgodnień realizacji wojewoda będzie mógł wydać pozwolenia na budowę dla poszczególnych obiektów, co z kolei umożliwi podpisanie umowy z wykonawcą, turecką firmą Gulermak. Warto przy tej okazji przypomnieć, że wykonawcę wskazano już pod koniec października zeszłego roku.

Na 3,4-kilometrowym odcinku zachodnim znajdą się trzy stacje. Stacja C8 Płocka zlokalizowana będzie pod Płocką, po południowej stronie Wolskiej. Następny przystanek, C7 Młynów, zaplanowany jest pod Górczewską – między wiaduktem obwodowej linii kolejowej a ul. Syreny. Przewidziano tutaj węzeł przesiadkowy między koleją miejską a metrem. Ostatnia stacja, C6 Księcia Janusza, również znajdzie się pod Górczewską, po wschodniej stronie ulicy Księcia Janusza. Po zachodniej stronie przewidziano komorę torów odstawczych. Od maja trwa natomiast budowa odcinka wschodniego-północnego, na Targówek, którą prowadzi włoska firma Astaldi.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5