Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Przebudowa stacji Ożarów Mazowiecki znów zakończy się później

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-07-05 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Przebudowa stacji Ożarów Mazowiecki znów zakończy się później
fot. PKP PLK
Po raz kolejny zmienia się harmonogram prac związany z przebudową stacji Ożarów Mazowiecki. Dopiero w przyszłym roku ruszą prace związane z przebudową torów, a cała przebudowa zakończy się w 2023 r. Wówczas, dzięki zwiększeniu przepustowości, możliwe będzie ewentualne skierowanie tutaj dodatkowych pociągów, w tym SKM Warszawa.

W sierpniu 2017 r. PKP PLK podpisały umowę z firmą ZUE na prace projektowe i przebudowę stacji Ożarów Mazowiecki. Zakres prac obejmuje budowę dwóch peronów wyspowych zamiast obecnie istniejącego jednego peronu, budowę przejścia podziemnego, wymianę torów i przebudowę systemów sterowania ruchem.

Pierwotnie prace miały zakończyć się w połowie 2020 r., ale termin ten był już niejednokrotnie zmieniany – mowa była już o 2021 r. czy 2022 r. Obie daty są już nieaktualne. – Wpływ na zmianę terminu zakończenia inwestycji miały ustalenia z konserwatorem zabytków w sprawie wiaty na peronie stacji oraz termin uzyskiwania niezbędnych decyzji administracyjnych. Zakończenie robót planowane jest w 2023 r. – mówi Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK.

Zarządca infrastruktury dysponuje już częściowo pozwoleniami na kluczowe prace. – PKP PLK posiadają pozwolenie na budowę dot. prac na stacji. Zostało ono uzyskane w połowie czerwca. Procedowane jest pozwolenie na budowę dot. przebudowy urządzeń SRK na szlakach kolejowych – dodaje Jakubowski.

Zabudowane zostały już tymczasowe rozjazdy po zachodniej stronie stacji, które umożliwią przejazd pociągów w czasie prowadzenia kluczowych prac. – W drugiej połowie roku planowane jest rozpoczęcie prac przy budowie nowej nastawni – bez wpływu na ruch pociągów. Na początku przyszłego roku planowane jest rozpoczęcie prac przy wymianie torów i przebudowie peronów. Prace będą uwzględnione w rozkładzie jazdy – mówi przedstawiciel PKP PLK.

Przebudowa stacji w Ożarowie jest kluczowa pod kątem rozwoju połączeń SKM – rozbudowany zostanie układ torów na stacji, dzięki czemu stacja będzie mogła być wykorzystana jako końcowa dla pociągów aglomeracyjnych.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
W marcu rusza przebudowa stacji Ożarów Mazowiecki

Przestrzeń

W marcu rusza przebudowa stacji Ożarów Mazowiecki

Witold Urbanowicz 01 lutego 2021

Przebudowa stacji Ożarów Maz. przedłuży się do końca 2021 r.

Przestrzeń

Przebudowa stacji Ożarów Maz. przedłuży się do końca 2021 r.

Witold Urbanowicz 28 września 2020

Koleje Mazowieckie proponują budowę nowych torów

Komunikacja

Koleje Mazowieckie proponują budowę nowych torów

Michał Szymajda 05 sierpnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5