Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Przebudowa stacji Ożarów Maz. przedłuży się do końca 2021 r.

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-09-28 12:14
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Przebudowa stacji Ożarów Maz. przedłuży się do końca 2021 r.
fot. Michał Sosnowski / bazakolejowa.pl
Z uwagi na decyzję konserwatora zabytków ws. wiaty peronowej wciąż nie rozpoczęła się przebudowa stacji w Ożarowie Mazowieckim. PKP PLK czekają na nowe pozwolenie na budowę i zapowiadają, że zasadnicze prace w tym miejscu potrwają do końca 2021 r., a cała inwestycja zakończy się w IV kwartale 2022 r. Jej efektem będzie możliwość uruchomienia połączeń SKM do Ożarowa.

W sierpniu 2017 r. PKP PLK podpisały z firmą ZUE umowę na prace projektowe i przebudowę stacji Ożarów Mazowiecki. W ramach inwestycji miały powstać dwa nowe perony zamiast obecnie istniejącego jednego peronu. Przewidziano też budowę przejścia podziemnego, dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych, wymianę torów, a także przebudowę układu sterowania ruchem. W ramach przedsięwzięcia zaplanowano też prace na posterunku odgałęźnym Warszawa Gołąbki. Z efektów prac podróżni mieli skorzystać „w połowie 2020 r.”.

Tymczasem na stacji wciąż nie ruszyły żadne zasadnicze prace. Jak wyjaśniają PKP PLK, jest to spowodowane decyzją konserwatora zabytków ws. wiaty na peronie, co z kolei skutkowało m.in. wydłużeniem procedury uzyskiwania decyzji lokalizacyjnych. – W 2018 roku konserwator zabytków uznał, że wiata na stacji powinna być objęta ochroną i została wpisana do wojewódzkiej ewidencji zabytków. To wymusiło na inwestorze i wykonawcy zmiany w projekcie i pozyskanie dodatkowych uzgodnień. W lutym tego roku złożono wniosek o pozwolenie na budowę. Prawdopodobnie decyzja będzie w listopadzie – mówi Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK.

Ostatecznie jednak stara wiata nie zostanie zachowana z uwagi na jej stan. – W porozumieniu z Mazowieckim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków wybudowane zostaną nowe wiaty nawiązujące stylistyką do obecnej – informuje Jakubowski.

Jak wskazuje przedstawiciel PKP PLK, zasadnicze roboty związane z przebudową układu torów i peronów na stacji w Ożarowie powinny potrwać do końca 2021 r. – Prace na odcinku Warszawa Gołąbki – Ożarów Mazowiecki oraz na podg. Warszawa Gołąbki będą realizowane równolegle z pracami wykonywanymi na stacji Ożarów Mazowiecki. Zakończenie wszystkich prac to IV kwartał 2022 r. W sprawie podpisania aneksu w firmą ZUE prowadzone są rozmowy – dodaje Karol Jakubowski.

Przebudowa stacji w Ożarowie jest kluczowa pod kątem rozwoju połączeń SKM. – Rozbudowany zostanie układ torów na stacji, dzięki czemu stacja będzie mogła być wykorzystana jako końcowa dla pociągów aglomeracyjnych – będą dwa tory odstawcze – wyjaśnia Karol Jakubowski.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kraków z ofertą Solarisa na dostawy używanych elektrobusów

Komunikacja

Kraków z ofertą Solarisa na dostawy używanych elektrobusów

Witold Urbanowicz 28 września 2020

Furgalski wśród najbardziej wpływowych osób w gospodarce

Prawo & Finanse

Furgalski wśród najbardziej wpływowych osób w gospodarce

Redakcja 28 września 2020

Koleje Mazowieckie proponują budowę nowych torów

Komunikacja

Koleje Mazowieckie proponują budowę nowych torów

Michał Szymajda 05 sierpnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5