Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Pruszków. Jedna oferta w przetargu na komunikację miejską

Dalej Wstecz
Autor:

Martyn Janduła

Data publikacji:
2016-05-17 14:56
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Pruszków. Jedna oferta w przetargu na komunikację miejską
fot. MJ
Pruszków zakończył dzisiaj przetarg na świadczenie usług w komunikacji miejskiej. W zamierzeniach urzędników jeden przewoźnik ma obsługiwać wszystkie linie w mieście i być emitentem biletów. Udział w przetargu wzięła udział tylko jedna firma – PKS w Grodzisku Mazowieckim.

Od 8 kwietnia do 17 maja trwało postępowanie przetargowe na świadczenie w Pruszkowie usług komunikacji miejskiej. Do urzędu spłynęła tylko jedna koperta z ofertą, którą złożyło Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Grodzisku Mazowieckim.

Głównym parametrem, który jest najwyżej punktowany, jest cena. Stanowi ona 85% oceny przetargowej. Drugim czynnikiem branym pod uwagę jest rok produkcji autobusów, które będą świadczyć usługi komunikacji miejskiej w Pruszkowie. Im młodszy pojazd, tym więcej punktów zamawiający może uzyskać w przetargu. PKS w Grodzisku Mazowieckim złożyło ofertę opiewającą na 8,42 mln zł na cały okres obowiązywania umowy. Pruszków na ten rok zabezpieczył w budżecie 1,15 mln zł na komunikację miejską.

Oferta złożona przez oferenta spełnia wymagania i prawdopodobnie zostanie uznana za zwycięską. Wyniki znane będą jednak jutro. Umowa na świadczenie usług dotyczy okresu od 1 lipca 2016 roku do 30 czerwca 2020 roku.

Nowością dla mieszkańców będzie liczba linii, która z czterech zwiększy się do sześciu. Kolejną nowością jest wprowadzenie biletów czasowych. Bilet godzinny będzie umożliwiał korzystanie ze wszystkich autobusów w trakcie trwania ważności biletu. Do tej pory bilety można było kupić wyłącznie u kierowców, bowiem każdą linię obsługiwał inny przewoźnik. Są również plany, żeby wprowadzić w autobusach biletomaty akceptujące karty płatnicze.

W przetargu zaznaczono wymóg posiadania przez przewoźnika 11 autobusów, z czego dwa posłużą za rezerwę. Pojazdy nie mogą być starsze niż wyprodukowane z 2009 r. Dodatkowo muszą spełniać normę emisji spalin EURO6. Długość pojazdu powinna mieścić się w granicach od 8,25 m do 10 m, a na pokład powinien zabierać do 60 pasażerów. W tym dla 15 ma się znaleźć osób miejsce siedzące.

Nie ma wymogu, by pojazdy posiadały klimatyzację. Tak samo, jak nie ma wymogu w całości niskiej podłogi. Urzędników zadowoli pojazd posiadający co najmniej jedno wejście z obniżoną podłogą. Wszystkie pojazdy obsługujące pruszkowskie linie muszą być dodatkowo wyposażone w system GPS umożliwiający kontrolę punktualności autobusu na przystankach. Dodatkowo zadbano także o harmonię na pruszkowskich ulicach, bowiem w przetargu znalazł się także zapis mówiący, że wszystkie pojazdy powinny być w jednakowej kolorystyce.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Pruszków wreszcie ogłasza przetarg na komunikację miejską

Prawo & Finanse

Pruszków wreszcie ogłasza przetarg na komunikację miejską

Martyn Janduła 08 kwietnia 2016

Pruszków: Jeden przewoźnik, nowe linie i bilety znacznie później

Prawo & Finanse

Pruszków: Jeden przewoźnik, nowe linie i bilety znacznie później

Martyn Janduła 31 grudnia 2015

Pruszkowianie chcą autobusu do Warszawy

Komunikacja

Pruszkowianie chcą autobusu do Warszawy

Martyn Janduła 09 października 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5