Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Wibracje problemem dla Hyperloopa

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
01-07-2018
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Wibracje problemem dla Hyperloopa
fot. WARR Hyperloop
Studenci z wydziału mechaniki na Politechnice w Monachium zaprezentowali nowy model Hyperloop WARR. To prototyp systemu transportowego, który będzie mógł podróżować z prędkością do 1125 km/h. Ma to być możliwe dzięki nowym rozwiązaniom jednej z austriackich firm, służącym do tłumienia wibracji.

Studenci z Monachium zaprezentowali swój prototyp WARR Hyperloop podczas niemieckiej edycji konkursu Hyperloop Pod Competition 2018. Model jest wynikiem miesięcy ciężkiej pracy. W następnej fazie, 22 lipca, uczniowie zabiorą swój prototyp do Kalifornii, aby rywalizować z setkami międzynarodowych zespołów, w trakcie największego konkursu Hyperloop. Celem jest ustanowienie nowego rekordu prędkości, gdyż najważniejszym ocenianym czynnikiem będzie szybkość.

Hyperloop to koncepcja szybkiego pojazdu, który podróżować ma w próżniowej tubie. W przypadku opracowania prototypu WARR Hyperloop istotny wpływ odegrała firma Getzner, zapewniając ochronę przed wibracjami toru. Zastosowane zostały elastomerowe łożyska Sylomer, które stosowane są między płytą betonową a środkową szyną. Poliuretanowy materiał firmy Getzner wprowadza elastyczność toru na długości 300 m i szerokości 125 mm, co oznacza, że przy dużych prędkościach gwarantowane jest równomierne ugięcie materiału. Materiał służy również jako warstwa kompensacyjna do wyrównania nierówności płyty betonowej. Swoje nowoczesne rozwiązanie Getzner zaprezentuje także podczas tegorocznych targów InnoTrans w Berlinie. Firma określa się mianem specjalisty w dziedzinie izolacji i ochrony przed wibracjami.

– Zespół z Monachium już odniósł duży sukces. Cieszymy się, że możemy wspierać studentów w osiąganiu ich ambitnych celów dzięki naszym zaawansowanym rozwiązaniom. To także nasz sposób przyczyniania się do tej ekologicznie korzystnej technologii transportowej przyszłości. Takie innowacje wzmacniają naszą gospodarkę – wyjaśnia Stefan Potocan, szef oddziału kolejowego w Getzner.

Pierwotny pomysł na Hyperloopa został po raz pierwszy zaprezentowany przez Elona Muska, producenta samochodów elektrycznych Tesli i właściciela prywatnej firmy SpaceX. W porównaniu do konwencjonalnych środków transportu, Hyperloop jest nie tylko korzystniejszy z punktu widzenia ekologii, ale także bezpieczniejszy, szybszy i tańszy. Aby promować swój rozwój, SpaceX uruchomił w 2015 roku międzynarodowy konkurs dla studentów SpaceX Hyperloop Pod Competition. Celem jest skonstruowanie kapsuły napędzanej przez energię elektryczną wytwarzaną z energii słonecznej, która pokona próżniowy tunel z prędkością do 1125 km/h.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

USA. Miasto Apple’a rozważa budowę hyperloopa

Komunikacja

USA. Miasto Apple’a rozważa budowę hyperloopa

Jakub Dybalski 07 sierpnia 2018

Niemcy po raz kolejny wygrali konkurs Elona Muska na hyperloop

Komunikacja

Hyper Poland stworzy wspólny standard dla hyperloopa

Mobilność

Zobacz również:

USA. Miasto Apple’a rozważa budowę hyperloopa

Komunikacja

USA. Miasto Apple’a rozważa budowę hyperloopa

Jakub Dybalski 07 sierpnia 2018

Niemcy po raz kolejny wygrali konkurs Elona Muska na hyperloop

Komunikacja

Hyper Poland stworzy wspólny standard dla hyperloopa

Mobilność

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5