Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Prof. Wojciech Suchorzewski nie żyje

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
14-11-2022
Ostatnia modyfikacja:
02-12-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Super Express

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO & FINANSE
Prof. Wojciech Suchorzewski nie żyje
fot. ZDG TOR
11 listopada 2022 r. w Warszawie w wieku 89 lat zmarł prof. Wojciech Suchorzewski – inżynier komunikacji i urbanista oraz autor wielu opracowań z zakresu ruchu drogowego i miejskich polityk transportowych. Przez całe zawodowe życie związany był z Politechniką Warszawską.

O śmierci prof. Wojciech Suchorzewskiego jako pierwszy napisał Super Express, któremu udało się potwierdzić tę informację z Politechniką Warszawską. Gazeta podaje także, że pogrzeb odbędzie się najprawdopodobniej jutro na stołecznych Powązkach.

Wojciech Suchorzewski urodził się i wychował w Warszawie. W roku 1956 skończył studia na Politechnice Warszawskiej i od razu rozpoczął pracę na uczelni. W latach 1958-1968 pracował także w Biurze Studiów i Projektów Komunikacji Miejskiej, był generalnym projektantem układu komunikacyjnego Warszawy i, od 1966, zastępcą oraz kierownikiem biura. Później pełnił m.in. funkcję dyrektora Instytutu Gospodarki Komunalnej. W latach 1981-1986 pracował w United Nations Centre for Human Settlements w Kenii, a po powrocie do kraju w pełnym wymiarze na macierzystej uczelni.

Był autorem licznych publikacji i podręczników. Brał udział w opracowaniu Polityki transportowej m.st. Warszawy, Strategii transportowej m.st. Warszawy oraz Polityki transportowej państwa 2006-2025.

W ostatnich latach wielokrotnie uczestniczył w konferencjach i spotkaniach branżowych, w tym w Kongresie Transportu Publicznego oraz wypowiadał się na łamach naszego portalu. – Wśród zarządzających miastem nie ma woli politycznej wdrożenia niektórych rozwiązań zgodnych z zasadami zrównoważonej mobilności – zauważa prof. Wojciech Suchorzewski w opublikowanej niedawno rozmowie z miejskimi aktywistami. Według niego boją się reakcji przy urnach wyborczych. Tyle że – co sam zauważa – badania wskazują, że taka obawa nie ma sensu – mówił w 2019 r. Suchorzewski.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Najnowsze wiadomości:

Kongresy
Konferencje
Seminaria
OFERTY PRACY
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5