Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Problem z działkami pod rozbudowę metra

Dalej Wstecz
Data publikacji:
27-07-2015
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO & FINANSE
Problem z działkami pod rozbudowę metra
mat. prasowe
Przed otwarciem ofert w przetargu na rozbudowę metra Miasto nie dysponuje jeszcze wszystkimi działkami niezbędnymi dla realizacji inwestycji. Czy unieruchomi to budowę? – Do rozstrzygnięcia przetargu jest wystarczająco dużo czasu, żeby dokończyć wszelkie formalności – uspokaja Agnieszka Kłąb, zastępca rzecznika prasowego Urzędu Miasta.

Metro Warszawskie prowadzi od zeszłego roku przetarg na rozbudowę II linii metra o tzw. odcinki 3+3, czyli po trzy stacje w każdą ze stron. Nowy termin składania ofert, oddzielnie dla każdego z odcinków, mija 10 sierpnia br.

Jak ustalił tygodnik „Od A do Z” Miasto – mimo trwania procedury przetargowej – nie dysponuje prawem do wszystkich działek, co jest niezbędne dla realizacji inwestycji. – Rzeczywiście rozmawiamy jeszcze z właścicielami pojedynczych działek na temat ich wykorzystania pod rozbudowę metra o kolejne stacje (ZTM ma już oświadczenia o prawie do dysponowania gruntem na cele budowlane dla ponad 300 działek) – potwierdza Agnieszka Kłąb, zastępca rzecznika prasowego Urzędu Miasta. Według informacji „Od A do Z” problem dotyczy kilku działek na odcinku wschodnio-północnym w kierunku Targówka.

Zdaniem tygodnika brak oświadczeń dla wszystkich gruntów może doprowadzić do unieruchomienia inwestycji i konieczności wypłacenia odszkodowań. Miasto przekonuje jednak, że nie ma to wpływu na ewentualną realizację inwestycji. – Do rozstrzygnięcia przetargu jest wystarczająco dużo czasu, żeby dokończyć wszelkie formalności. Decyzja o równoległym prowadzeniu postępowania przetargowego i finalizacji rozmów z właścicielami działek pozwala szybciej zakończyć proces wyboru wykonawcy – uspokaja Agnieszka Kłąb.

Budowa odcinków 3+3 powinna zakończyć się w 2019 r. Na Woli, na odcinku zachodnim, pociągi dojadą do stacji C-6 Księcia Janusza. Natomiast na Targówku do stacji C-18 Trocka (ex Targówek II).


Zapraszamy na IV Kongres Transportu Publicznego, który odbędzie się w Warszawie w dniach 19-20 października 2015 roku. Wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi mobilność Polaków, technologie służące mobilności oraz kwestie planowania i realizacji celów rozwoju miast.

Więcej informacji o Kongresie znajdziesz tutaj.Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Metro zapewniło dodatkowych klientów w Wola Parku

Przestrzeń

Metro zapewniło dodatkowych klientów w Wola Parku

Witold Urbanowicz 13 sierpnia 2023

W warszawskim metrze pojawi się biblioteka publiczna

Przestrzeń

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Metro zapewniło dodatkowych klientów w Wola Parku

Przestrzeń

Metro zapewniło dodatkowych klientów w Wola Parku

Witold Urbanowicz 13 sierpnia 2023

W warszawskim metrze pojawi się biblioteka publiczna

Przestrzeń

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5