Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Problem na Stadionie. PKP PLK muszą poprawić szklane wiaty

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-01-24 16:03
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Problem na Stadionie. PKP PLK muszą poprawić szklane wiaty
Fot. Mateusz Włodarczyk, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
W ostatnim okresie PKP PLK zdemontowały część przeszkleń z wiat na peronach przystanku Warszawa Stadion. Okazuje się, że po kilku latach eksploatacji konieczne są poprawki. – Po latach eksploatacji m.in. drgania wywołane przejazdem pociągów osłabiają mocowanie szyb. Ogłosiliśmy przetarg na wymianę mocowań – informuje Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK.

Przystanek Warszawa Stadion został przebudowany w wysokim standardzie przed mistrzostwami piłkarskimi Euro 2012. Wyróżnikiem jest pełne zadaszenie na całej długości peronów – jego ściany złożone są ze szklanych paneli, nawiązujących barwami do Stadionu Narodowego.

Teraz jednak, po zaledwie kilku latach, nowe wiaty wymagają remontu. PKP PLK zdemontowały znaczną część przeszkleń w rejonie schodów i wejść. – Po latach eksploatacji m.in. drgania wywołane przejazdem pociągów osłabiają mocowanie szyb. Profilaktycznie zdemontowano część szyb przy wejściach do przejścia podziemnego – informuje Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK.

Zarządca infrastruktury ogłosił przetarg na projekt i wykonanie przebudowy szklanej elewacji wiat na Stadionie. – Ogłosiliśmy przetarg na wymianę mocowań szyb na przystanku Warszawa Stadion. Musimy zagwarantować stabilne mocowanie i bezpieczeństwo w trakcie przejazdu pociągów – wyjaśnia Jakubowski.

W ramach prac przygotowawczych wykonawca musi wykonać szczegółową dokumentację stanu technicznego elewacji, a w szczególności mocowania szyb do konstrukcji stalowej. Na tej podstawie zostanie opracowany projekt zakładający zmianę sposobu mocowania szyb. Zamawiający wymaga zastosowania konstrukcji aluminiowej słupowo-ryglowej, w których część obciążeń zostaje przejęta poprzez mocowanie wspornikowe rygla ze słupem.

Termin składania ofert mija 27 lutego. O wyborze zadecydują cena (75%), gwarancja (15%) oraz termin realizacji (10%). PKP PLK zakładają, że prace zostaną wykonane do końca sierpnia 2018 r.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
MZA Warszawa kupują 80 autobusów CNG za 119 mln zł

Komunikacja

MZA Warszawa kupują 80 autobusów CNG za 119 mln zł

Witold Urbanowicz 25 stycznia 2018

Velostrada obok mostu. Ciekawe warianty przebudowy linii średnicowej

Przestrzeń

Velostrada obok mostu. Ciekawe warianty przebudowy linii średnicowej

Witold Urbanowicz 21 listopada 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5