Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Priorytet komunikacji zastępczej do Pruszkowa. Powstanie 6 km buspasa

Dalej Wstecz
Autor:

Martyn Janduła

Data publikacji:
2017-05-31 15:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Priorytet komunikacji zastępczej do Pruszkowa. Powstanie 6 km buspasa
fot. Martyn Janduła
Od września Polskie Linie Kolejowe zamykają dla ruchu pociągów linię kolejową nr 447. Wtedy właśnie rozpocznie funkcjonowanie autobusowa komunikacja zastępcza. Za część od Warszawy do Pruszkowa odpowiada ZTM w Warszawie. Tutaj miasto chce nadać priorytet autobusom i wytyczyć dla nich 6 km buspasa. O wspólnym bilecie z WKD na czas utrudnień oraz buspasach w ciągu Alei Jerozolimskich rozmawiamy z Katarzyną Strzegowską, wicedyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie.

Martyn Janduła, Transport-Publiczny.pl: Do zorganizowania komunikacji zastępczej podczas remontu linii kolejowej nr 447 ZTM poszukuje w przetargu przewoźnika ze swoimi autobusami. Natomiast będą one dedykowane jedynie do obsługi Pruszkowa i Piastowa. Jak sprawa wygląda z warszawskimi dzielnicami Ursus i Włochy?

Katarzyna Strzegowska, wicedyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie: Ursus i Włochy są dzisiaj obsługiwane autobusami z układu warszawskiego. Planujemy zatem wzmocnienie tych linii pojazdami z komunikacji miejskiej w Warszawie. Mamy takie rezerwy i planujemy skierować je do wzmocnienia obsługi tych dwóch dzielnic. W sumie oddelegujemy 20 dodatkowych autobusów.

Czy udało się wypracować ZTM-owi wspólny bilet z WKD do Pruszkowa na czas modernizacji linii kolejowej 447?

W tej chwili WKD ma za zadanie obsłużyć swoich dotychczasowych pasażerów oraz oczywiście musi mieć świadomość, że część pasażerów korzystających dotychczas z SKM i Kolei Mazowieckich, przesiądzie się do ich składów. Mamy nadzieję, że taką podaż miejsc spółka zapewni pasażerom. Natomiast na tym etapie nie rozważamy zmiany funkcjonowania wspólnego biletu. Umowa jest podpisana i w tym zakresie nic się nie zmienia.

Czy zastępcza komunikacja autobusowa może liczyć na priorytet?

W tej chwili ZTM jest w fazie przygotowania całego projektu organizacyjnego na wytyczenie buspasa w ciągu Alej Jerozolimskich w obu kierunkach między rondem Zesłańców Syberyjskich a granicą Warszawy. Pozwoli to rzeczywiście nadać priorytet dla zastępczej komunikacji autobusowej. Mamy świadomość, że jeśli pasażerowie nie będą mieli możliwości korzystać z szyny, muszą mieć w miarę przyjazny przejazd ciągiem drogowym.

Czy poza niską podłogą planowane są inne udogodnienia dla pasażerów?

Zamawiamy autobusy z niską podłogą lub niskowejściowe. Ponadto zawarliśmy w opcji zamówienia pojazdy z klimatyzacją, co oznacza, że daliśmy możliwość wyboru przewoźnikom. Autobusy będą pomalowane jednolicie, lecz niekoniecznie w barwy warszawskie. Mamy świadomość, że mówimy o komunikacji zastępczej na rok. Autobusy do obsługi komunikacji miejskiej nie są dostępne od ręki w Warszawie i nie stoją u żadnego przewoźnika na placu, więc podeszliśmy do tego przetargu elastycznie. Czekamy na to, co oferenci chcą nam zaproponować.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Jaka komunikacja z Grodziska do Warszawy? Autobusy co 15 min.

Komunikacja

Jaka komunikacja z Grodziska do Warszawy? Autobusy co 15 min.

Martyn Janduła 30 maja 2017

Za pociągi KW wyjadą autobusy Europa Express City

Komunikacja

Za pociągi KW wyjadą autobusy Europa Express City

Martyn Janduła 30 maja 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5