Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

Pragotrony i zegary ze stacji Olsztyn Główny trafiły do Koronowa

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Rösler

Data publikacji:
2022-04-03 10:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Pragotrony i zegary ze stacji Olsztyn Główny trafiły do Koronowa
fot. Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie Rozwoju Transportu Publicznego
Stare pragotrony, megafony i zegary ze stacji kolejowej w Olsztynie trafiły do Koronowa. Spółka Telkol przekazała je Kujawsko-Pomorskiemu Stowarzyszeniu Rozwoju Transportu Publicznego. Jak mówią członkowie stowarzyszenia, ich celem jest przywrócenie wszystkim eksponatom sprawności technicznej. Zegary zawisną na stacji w Koronowie.

Dwustronne pragotrony, megafony oraz zegary ze stacji Olsztyn Główny zostały przekazane przez Telkol Kujawsko-Pomorskiemu Stowarzyszeniu Rozwoju Transportu Publicznego Społecznicy otrzymali przedmioty, które zostały zdemontowane ze stacji kolejowej Olsztyn Główny. Stacja w Olsztynie przejdzie gruntowny remont i modernizację, w wyniku której stare urządzenia analogowe zostaną zastąpione przez systemy informacji elektronicznej. Dotyczy to właśnie nagłośnienia czy tablic informacyjnych. Pierwsze prace na stacji już ruszyły. W marcu zamknięto peron nr. 4

Jak mówi nam Rafał Wąsowicz z Kujawsko-Pomorskiemu Stowarzyszeniu Rozwoju Transportu Publicznego, społecznikom udało się pozyskać stare urządzenia, w tym dwustronne pragotrony z peronów i tunelu olsztyńskiej stacji.

– Docelowo chcemy naprawić i przywrócić sprawność wszystkim urządzeniom, które otrzymaliśmy od spółki Telkol. Przede wszystkim zależy nam na zegarach, których producentem jest spółka KZŁ, do której wystąpiliśmy już o pomoc w uruchomieniu otrzymanych przez nas zegarów – mówi Wąsowicz.

Społecznik dodaje, iż zgodnie z planami członków stowarzyszenia, naprawione zegary mają zostać zawieszone na stacji kolejowej w Koronowie, która jak na razie nie obsługuje pasażerów. Próba przywrócenia połączeń kolejowych do tej miejscowości z pomocą programu Kolej+ nie powiodła się.

Stacja w Olsztynie to także stacja wyposażona w jeden z większych pulpitów kostkowych służących prowadzeniu pociągów. Rozpoczęta modernizacja będzie skutkowała emeryturą także dla tego urządzenia.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5