Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Praga zmodernizuje 65 tramwajów Tatra T3

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-09-07 15:52
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Praga zmodernizuje 65 tramwajów Tatra T3
fot. Libor Hincica
DPP Praha, operator komunikacji w stolicy Czech, zlecił modernizację układów napędowych i przetwornic 65 tramwajów z legendarnej rodziny Tatra T3. Tramwaje te przy okazji prac otrzymają częściowo niską podłogę.

Pojazdy Tatra T3 to kultowe czechosłowackie tramwaje, których historia sięga przełomu lat 50. i 60. XX w. W przeszłości DPP przebudował już 35 pojazdów, czego efektem są częściowo niskopodłogowe pojazdy oznaczone T3R.PLF. Otrzymały one zupełnie nowe pudła – z zachowaniem cech konstrukcyjnych tramwajów T3.

DPP zdecydował się kontynuować ten program modernizacji w ramach napraw głównych najstarszych pojazdów. Tak jak wcześniej, stare pudła z lat 60. XX. (bądź młodsze, ale bez odpowiednich zabezpieczeń antykorozyjnych) zostaną zastąpione nowymi, częściowo niskopodłogowymi. Za tę część prac odpowiadają zakłady Krnovské opravny a strojírny.

Nieodzowną częścią tramwajów jest ich część elektryczna. Tę zmodernizuje firma Cegelec w oparciu o osprzęt „TV Progress”, stosowany od początku XXI w. w setkach Tatr T3 wciąż jeżdżących w Pradze. Wartość kontraktu to ok. 3 mln euro. – Początkowo zakładano, że rozwiązania te służyć będą przez okres 16 lat, ale praktyka pokazała, że są one niezwykle trwale przy jednocześnie niskim koszcie obsługi. O niezawodności świadczy fakt, że DPP chce zastosować takie rozwiązania w kolejnych 65 tramwajach. Z naszego punktu widzenia będzie to niemal nowy sprzęt, gdyż chcemy zapewnić niezawodną eksploatację przez kolejne 20 lat – mówi Miroslav Opa, dyrektor wykonawczy w firmie Cegelec.


Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Komunikacja publiczna w Pradze otrzyma nowe barwy

Przestrzeń

Komunikacja publiczna w Pradze otrzyma nowe barwy

Witold Urbanowicz 04 sierpnia 2020

Praga. Wszystkie tramwaje z kasownikami do płatności kartą

Komunikacja

Praga. Wszystkie tramwaje z kasownikami do płatności kartą

Jakub Dybalski 29 kwietnia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5