Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

Praga wprowadza komunikację zastępczą. Łódź zamiast tramwaju

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Rösler

Data publikacji:
2021-08-06 10:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. dpp

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Praga wprowadza komunikację zastępczą. Łódź zamiast tramwaju
fot. fb. Adam Scheinherr
Praga zamyka Tunel Wyszehradzki z powodu remontu. Będzie on dostępny tylko dla pieszych i rowerzystów, natomiast tramwaje będą musiały omijać go na czas trwania inwestycji. Miasto uruchamia wodną komunikację zastępczą. Chce także jeszcze mocniej postawić na rowery, a to wszystko w środku sezonu urlopowego.

Do remontowanego tunelu nie wjadą także samochody, czy autobusy. Naprawa części tramwajowej ma potrwać około 3 tygodni, od 7 do 27 sierpnia, i będzie to rzutowało na zmiany tras przez tramwaje linii 2, 3, 4, 17, 18, 21, 24, a także nocnej linii 92. Prace obejmą wymianę szyn i łuków tramwajowych, które zostały zamontowane 13 lat temu. Planuje się także częściową wymianę rozgałęzień szynowych.

Poza tramwajami zostaną też wzmocnione linie autobusowe nr. 134, 118 i 190. W tym czasie miasto jeszcze bardziej chce postawić na komunikację rowerową, a także wodną. Władze miasta w porozumieniu z operatorem bike-sharingu, firmą Rekola, udostępniają darmową możliwość przejazdu rowerem między dwiema częściami miasta, które są połączone przez tunel. Wystarczy ściągnąć aplikację i zeskanować kod na danym rowerze udostępnionym po obu stronach tunelu. Przejazd na tej trasie jest darmowy, ponieważ mieści się on w czasie 30 darmowych minut, na jaki zdecydowali się decydenci. Jeśli chcemy skorzystać z roweru przez dłuższą ilość czasu, to zapłacimy standardową kwotę, opartą na praskim systemie roweru miejskiego.

Wprowadzenie darmowego roweru i możliwość korzystania z tunelu przez rowerzystów jest nowością, ale we wcześniejszych latach pojawiała się już druga preferowana opcja transportowa na tej trasie, czyli transport wodny. Miasto oferuje darmowe kursy pomiędzy 6 rano, a 22:00 wieczorem, które kursują na wodnej trasie wzdłuż tunelu. Prom o oznaczeniu X21 ma swoje przystanki przy pirsie portowym, Výtoň na nabrzeżu Rašínovo nábřeží, a także Podolská vodárna na molo za kompleksem klubu jachtowego CERE. Jednocześnie przystanki wodnej komunikacji nie są przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5