Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Praga poszukuje wykonawcy sieci trolejbusowej na trasie linii 140

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-07-22 16:03
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Praga poszukuje wykonawcy sieci trolejbusowej na trasie linii 140
fot. MJ
Praga kontynuuje projekt elektryfikacji transportu, zakładający wykorzystanie trolejbusów bateryjnych. Dopravní podnik hl.m. Prahy poszukuje wykonawcy 11 km sieci trakcyjnej na odcinkach linii 140 między Palmovką a Čakovicami, która zmieni się w linię trolejbusową 58.

DPP planuje budowę sieci trakcyjnej na trzech odcinkach linii 140 Palmovka – Miškovice: między Palmovka a przystankiem Kundratka, między przystankami Kelerka i Prosecká oraz między terminalem Letňany a centrum handlowym Čakovice. To łącznie 11,234 km sieci. Oprócz tego przebudowane zostaną podstacje Klíčov i Letňany oraz wybudowana zostanie stacja ładowania w Čakovicach.

Linia 140, po wybudowaniu sieci, zmieni się w (wydłużoną) linię trolejbusową nr 58 – uruchomioną już kilka lat temu w ramach pilotażu. Obecnie na trasie linii 58 znajduje się ok. kilometrowy odcinek sieci między przystankami Kundratka i Kelerka. W wyniku tej inwestycji sieć trakcyjna obejmie ok. 50% wydłużonej trasy linii 58.

Wartość prac szacowana jest na ok. 290 mln koron. Umowa z wykonawcą miałaby zostać zawarta do końca roku. – Samą budowę chcielibyśmy rozpocząć na początku kolejnego sezonu budowlanego, czyli idealnie na przełomie lutego i marca 2022 roku. Budowa powinna trwać maksymalnie 9 miesięcy, spodziewamy się jej zakończenia do końca października przyszłego roku . Uruchomienie linii trolejbusowej nr 58 na całym odcinku do Miškovic spodziewane jest jesienią przyszłego roku po zakończeniu równoległych zamówień publicznych na zakup 15 przegubowych trolejbusów bateryjnych przeznaczonych specjalnie dla tej linii – mówi John Šurovský, członek zarządu DPP. Równolegle trwa przetarg na zakup dwuprzegubowych trolejbusów dla linii 119. Zwycięzcę mamy poznać jesienią.

Elektryfikacja linii autobusowej nr 140 z Palmovki do Miškovic to pierwszy duży projekt związany z powrotem trolejbusów do Pragi. Uchwalony przez miasto plan zakłada elektryfikację linii 119 Nádraží Veleslavín – Letiště (w przyszłości linia 59),131 Bořislavka – Hradčanská (w przyszłości linia 51), 137 Na Knížecí – U Waltrovky (nr 52), 176 Stadion Strahov – Karlovo náměstí (linia 53), 191 Letiště Praha – Na Knížecí (linia 56), 201 Nádraží Holešovice – Černý Most. W przyszłości trolejbusy będą kursować także z Pragi do regionu środkowoczeskiego. Zatwierdzono projekt elektryfikacji dwóch pierwszych podmiejskich linii autobusowych: nr 375 z Českomoravská – Brandýs nad Labem / Stará Boleslav i 377 Letňany – Kostelec nad Labem.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Praga ogłasza przetarg na zakup 15 przegubowych trolejbusów

Komunikacja

Praga ogłasza przetarg na zakup 15 przegubowych trolejbusów

Witold Urbanowicz 14 kwietnia 2021

Praga z pozwoleniem na budowę trasy tramwajowej i trolejbusowej

Przestrzeń

Praga z pozwoleniem na budowę trasy tramwajowej i trolejbusowej

Witold Urbanowicz 04 marca 2021

Praga rusza z przetargiem na zakup 20 dwuprzegubowych trolejbusów

Przestrzeń

Praga rusza z przetargiem na zakup 20 dwuprzegubowych trolejbusów

Witold Urbanowicz 29 października 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5