Partnerzy serwisu:
Mobilność

Pracownicy w całej Europie chcą taniej i szybciej dojeżdżać do pracy. Czy pracodawcy mogą im w tym pomóc?

Dalej Wstecz
Autor:

Włodzimierz Łoziński

Data publikacji:
2019-11-12 11:54
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Pracownicy w całej Europie chcą taniej i szybciej dojeżdżać do pracy. Czy pracodawcy mogą im w tym pomóc?
fot. Vooom
Codzienne poranne korki to piekło. Godziny szczytu w miastach na całym świecie obrazują jedną uniwersalną prawidłowość – bez względu na wiek, zawód, stanowisko czy pozycję każdy pracownik potrzebuje rano przemieścić się z domu do swojego miejsca zatrudnienia, a następnie po południu wrócić. Pracodawcy nie zdają sobie z tego sprawy ale praca dla większości pracowników zaczynają się zaraz po wyjściu z domu. Teraz wiemy już na pewno: „dojeżdżanie do pracy nam nie służy”. Stres, niepokój, bóle kręgosłupa, to tylko niektóre negatywne aspekty dojazdów, które jednym tchem przypisujemy bezpośrednio miejscu pracy.

Statystyczny Europejczyk według raportu Savills „What Workers Want” spędza w takiej podróży łącznie aż godzinę dziennie. W Polsce średni czas dojazdu do pracy to 41 minut a rekordziści spędzają w samochodzie nawet 1,5 godziny.Na pierwszym miejscu czynników wyboru miejsca pracy jest dla 86% z 11 tysięcy ankietowanych czas, jaki poświęcają na dojazdy.Ponad połowa z nich (61%) nie zgodziłaby się na jego wydłużenie o więcej niż 15 minut. Jednocześnie prawie 80% tych którzy na dojazd poświęcają więcej niż 1 godzinę myśli o zmianie pracy.

Dla pracowników znaczenie mają również koszty, które muszą ponieść, żeby dostać się do biura. Aż 79% badanych odnotowuje je jako istotny element swojego domowego budżetu, z czego aż 33% jest niezadowolona z tego typu obciążeń.

Usługą, która wychodzi naprzeciw potrzebie optymalizacji czasu i kosztów dojazdów do pracy, są Pakiety Mobilności Vooom. W ramach innowacyjnego benefitu pozapłacowego pracodawca może dofinansować swoim pracownikom codzienne przejazdy.

Abonament w Vooom skonstruowany jest podobnie jak pakiety medyczne i sportowe. Pracownik zakłada swoje spersonalizowane konto z określonym limitem i za pomocą kilku kliknięć w smartfonie może korzystać służbowo i prywatnie z dostępnych w swoim mieście współdzielonych środków transportu (samochodów, skuterów, hulajnóg) , a także z komunikacji publicznej i taksówek. Podróż staje się dzięki temu znacznie bardziej elastyczna. Każdy pojazd „na minuty” można w dowolnym momencie zamienić na inny, bardziej efektywny w warunkach większego natężenia ruchu. A dzięki aplikacji Vooom przesiadka z auta na skuter, elektryczną hulajnogę czy rower to dosłownie chwila i już można wracać na trasę.

Dla pracownika Vooom to szansa na redukcję kosztów związanych z codziennym dojazdami do pracy. Pracodawca dzięki wdrożeniu nowatorskiego narzędzia HR ma nie tylko możliwość docenienia pracowników za ich zaangażowanie. W skali całej organizacji daje to również szansę na promowanie proekologicznych zachowań i nawyków, jak również realnej zmiany w mieście, w którym działa firma.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Vooom: Aplikacje mobilne zyskają na znaczeniu

Komunikacja

Vooom: Aplikacje mobilne zyskają na znaczeniu

Roman Czubiński 15 listopada 2019

Thales: TransCity to przyszłość polskich miast i regionów

Komunikacja

Thales: TransCity to przyszłość polskich miast i regionów

Roman Czubiński 15 listopada 2019

Nielek: Transport publiczny jest też dla pojedynczych podróżnych

Mobilność

Nielek: Transport publiczny jest też dla pojedynczych podróżnych

Roman Czubiński 12 listopada 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5