Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Pracowity rok dla Tramwajów Warszawskich

Dalej Wstecz
Data publikacji:
14-02-2014
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Pracowity rok dla Tramwajów Warszawskich
fot. WU
Tramwaje Warszawskie ogłosiły plan inwestycji i remontów na rok 2014. Lista zawiera oczywiście od dawna wyczekiwane tramwaje na Tarchominie i Powstańców Śląskich, a także m.in. modernizację torów na Pradze, Obozowej i al. Jana Pawła II.

Pasażerowie mogą spodziewać się wielu utrudnień w komunikacji tramwajowej w związku z ambitnym planem inwestycyjnym. – Rok 2014 będzie dla nas szalenie trudny – przyznaje Krzysztof Karos, prezes Tramwajów Warszawskich.

Wyczekiwane trasy

Spółka zakończyła aukcję elektroniczną na budowę odcinka torowiska tramwajowego na Tarchomin od Trasy Mostu Północnego do Mehoffera. Brało w niej udział sześć firm. Najkorzystniejszą ofertę, opiewającą na kwotę 64 199 199 zł brutto, złożył ZUE. Krakowska firma o złotówkę pobiła konsorcjum firm Balzola Polska i Construcciones y Promociones Balzola (Hiszpania). Tramwaje Warszawskie chcą podpisać umowę do końca lutego. Wykonawca będzie miał dziesięć miesięcy na zrealizowanie całej inwestycji.

Przewoźnik czeka do końca marca na oferty w sprawie również wyczekiwanej trasy na Powstańców Śląskich pomiędzy Górczewską a Radiową. Teraz spółka ubiega się o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID), które ma być gotowe na przełomie marca i kwietnia – po otrzymaniu tej decyzji zostanie podpisana umowa na realizację. Inwestycja rozpocznie się w połowie kwietnia. – Założenie jest takie, że w II poł. października byłaby oddana do odbiorów i próbnej eksploatacji – mówi Karos.

W związku z realizacją trasy na Powstańców Śląskich pasażerowie muszą liczyć się z natężeniem utrudnień w tym rejonie od czerwca do sierpnia. W pierwszej kolejności będzie realizowany węzeł Powstańców Śląskich / Górczewska, przy okazji zostanie wyremontowana pętla Górczewska oraz torowisko z przystankami i przejazdami na południowym odcinku Powstańców Śląskich. Ruch pomiędzy Cm. Wolskim a Górczewską będzie wyłączony od 1 czerwca do 13 lipca. Następnie realizowany będzie węzeł Powstańców Śląskich / Dywizjonu 303, w związku z czym trasa na Boernerowo będzie zamknięta od 30 czerwca do 13 lipca. Jako ostatni będzie realizowany węzeł Powstańców Śląskich / Radiowa, przy okazji remontowane będzie torowisko na Radiowej. Utrudnienia potrwają tutaj od 14 lipca do końca sierpnia.

Koncentracja na Pradze

Sporo prac przewidzianych jest na Pradze w związku z odtwarzaniem układu torowego w rejonie budowanej stacji metra Dworzec Wileński i ul. Targowej. Przy okazji zostaną m.in. wyremontowane torowiska na Jagiellońskiej pomiędzy rondem Starzyńskiego a Ratuszową (wieczorami i w dwa weekendy), 11 Listopada (1-30 września), oraz wzdłuż trasy na Czynszową (1 września – 12 października).

Plany Tramwajów Warszawskich zakładają również modernizację trasy tramwajowej na al. Jana Pawła II pomiędzy Elektoralną i Dw. Centralnym. Ruch będzie wyłączony od 14 lipca do 31 sierpnia. W tym samym czasie drogowcy wyremontują gzymsy na wiaduktach w ciągu al. Jana Pawła II i Chałubińskiego. Kolejarze planują też naprawę dylatacji Dworca Centralnego.

Ostatni duży remont dotyczy ul. Obozowej na odcinku Płocka – Prymasa Tysiąclecia. Prace ędą przeprowadzane w okresie od 1 września do 15 listopada br.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5