Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Prace przy dawnej zajezdni Bytom Łagiewniki. Kilka dni bez tramwajów do Chorzowa

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2021-01-21 12:31
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Tramwaje Śląskie

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Prace przy dawnej zajezdni Bytom Łagiewniki. Kilka dni bez tramwajów do Chorzowa
fot. Google Street Map
W związku z pracami modernizacyjnymi torowiska tramwajowego w rejonie przystanku Bytom Łagiewniki zajezdnia, od najbliższej soboty 23 stycznia przez pięć dni wstrzymany będzie ruch tramwajów między Bytomiem a Chorzowem. W zamian uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza.

Prace modernizacyjne w rejonie dawnej zajezdni w Bytomiu Łagiewnikach obejmują tzw. trójkąt torowy, niegdyś umożliwiający wyjazdy z zajezdni i zjazdy do niej, a dziś służący jako miejsce do awaryjnego zawracania tramwajów w sytuacji, gdy na głównej trasie nie ma możliwości przejazdu.

– Od dłuższego czasu trójkąt ten wykorzystujemy dla linii nr 11, która ze względu na modernizację torowiska na ul. 3 Maja w Chorzowie nie może kursować na swojej regularnej trasie. Korzystaliśmy z tego miejsca również wówczas, gdy modernizowaliśmy torowisko w ul. Katowickiej oraz przy osiedlu Arki Bożka w Bytomiu. Intensywna eksploatacja spowodowała konieczność wymiany, mocno już zużytych rozjazdów, stąd te prace – wyjaśnia Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie.

Dotychczas prowadzone przez tramwajowy Zakład Torów i Sieci oraz firmę zewnętrzną prace realizowane były przy ruchu tramwajów prowadzonym po jednym torze. – Teraz jednak roboty wkraczają w kolejny etap, w ramach którego usunięte zostaną tymczasowe rozjazdy, zabudowane zostaną nowe odcinki torów oraz wykonane zostaną prace sieciowe, a tego przy utrzymaniu ruchu tramwajów zrobić się po prostu nie da – dodaje Zowada.

Z tego powodu od soboty 23.01.2021 r. do zjazdów w nocy ze środy na czwartek 27/28.01.2021 r. wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu:
  • tramwaje linii nr 6 będą kursować wg specjalnego rozkładu jazdy w relacji: Katowice Brynów Centrum Przesiadkowe – Chorzów Metalowców (wybrane kursy będą skrócone do przystanku Chorzów Stadion Śląski pętla zachodnia),
  • tramwaje linii nr 11 będą kursować wg specjalnego rozkładu jazdy w relacji: Katowice pl. Miarki – Chorzów Metalowców (wybrane kursy będą skrócone do przystanku Chorzów Stadion Śląski pętla zachodnia),
  • tramwaje linii nr 19 będą kursować wg specjalnego rozkładu jazdy w relacji: Katowice pl. Wolności – Chorzów Metalowców,
  • tramwaje linii nr 49 będą kursować wg specjalnych rozkładów jazdy,
  • uruchomiona zostanie linia tramwajowa nr 56, obsługując relację: Bytom pl. Sikorskiego – Bytom Szkoła Medyczna,
  • uruchomiona zostanie przez ZTM autobusowa komunikacja zastępcza, oznaczona jako T-6, kursując w relacji: Bytom pl. Sikorskiego – Chorzów Rynek.

Po zakończeniu prac, od kursów wyjazdowych tramwajów w czwartek 28.01. wskazane linie tramwajowe będą obsługiwane w dotychczasowych relacjach wg stałego rozkładu jazdy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Tramwaje Śląskie zleciły Pesie produkcję dodatkowych tramwajów

Przestrzeń

Tramwaje Śląskie zleciły Pesie produkcję dodatkowych tramwajów

Witold Urbanowicz 30 grudnia 2020

40 mln zł na tramwaje w Katowicach

Prawo & Finanse

40 mln zł na tramwaje w Katowicach

Redakcja 29 grudnia 2020

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5