Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Poznański Rower Miejski. Tańsze przejazdy z kartą PEKA

Dalej Wstecz
Autor:

Rafał Stawecki

Data publikacji:
2016-08-01 11:02
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Poznański Rower Miejski. Tańsze przejazdy z kartą PEKA
fot. Nextbike
Poznański Rower Miejski systematycznie się rozrasta. Pojawiają się także nowe udogodnienia. Najnowsze z nich to możliwość obniżenia kosztów wynajmu jednośladów poprzez skorzystanie z Poznańskiej Elektronicznej Karty Aglomeracyjnej z ważnym biletem okresowym.

Poznański Rower Miejski funkcjonuje od kwietnia 2012 roku. Początkowo składał się z 7 stacji wyposażonych łącznie w 80 rowerów. W 2014 liczba punktów wypożyczeń zwiększyła się do 16, a liczba jednośladów - do 170. Trzecia rozbudowa miała miejsce w lipcu 2015 roku. System rozrósł się wówczas do 37 stacji z ponad 440 maszynami. Kolejna – w lipcu br., kiedy do użytku oddano następne 24 stacje. Przy trzech z nich (Malta Ski, Termy Maltańskie, Rondo Śródka) znajdują się rowery dziecięce (10 dla dzieci w wieku 4+ oraz 10 dla dzieci w wieku 6+). Łączna liczba punktów wypożyczeń wynosi obecnie 61, zaś liczba dostępnych rowerów - 683. PRM to czwarty pod względem wielkości system w kraju. Większe są tylko warszawskie Veturilo (ok. 3 tys. rowerów), Lubelski Rower Miejski (891 rowerów) i Wrocławski Rower Miejski (730 rowerów).

W trakcie ostatniej rozbudowy najstarsze stacje unowocześniono, instalując w nich ekrany dotykowe i terminale płatnicze zapewniające możliwość płacenia za wypożyczenie przy stacji. 10 proc. taboru wyposażono także w foteliki do przewożenia dzieci. To w Polsce nowość, której aktualnie nie oferuje żaden z pozostałych systemów.

Z PEKĄ taniej

Kilka dni temu operator udostępnił kolejne udogodnienie. Mowa o obniżeniu kosztów wypożyczeń dla osób posiadających Poznańską Elektroniczną Kartę Aglomeracyjną. Wystarczy użyć jej do indentyfikacji przy terminalu. Warunek – na karcie musi być zapisany dowolny bilet okresowy na przejazdy poznańską komunikacją miejską.

Dzięki skorzystaniu z PEKI uprawnieni użytkownicy wydłużą czas darmowych przejazdów do 30 minut (standardowo wynosi on 20 minut). Opłata za jazdę do godziny ulegnie zmniejszeniu do złotówki (w miejsce 2 zł). Koszt drugiej godziny wyniesie 2 zł; w przypadku standardowego cennika każda rozpoczęta godzina po upływie pierwszej kosztowała 4 zł.

Warto pamiętać, że ulga dotyczy wyłącznie pierwszego wynajmowanego jednośladu. Opłata za każdy kolejny zostanie naliczona według normalnych stawek.

PRM coraz bardziej popularny

Operatorem PRM od początku była firma Nextbike, która – zgodnie z umową – będzie opiekować się siecią do końca 2019 r. Obecnie w systemie zarejestrowanych jest 43,5 tys. użytkowników, którzy od początku działania sieci wypożyczali maszyny ponad 420 tys. razy. W trakcie bieżącego sezonu (od 1 marca) rowery pobierano ok. 140 tys. razy. Zdaniem operatora, znaczny wzrost zainteresowania nastąpił po ubiegłorocznej rozbudowie, która zaowocowała rekordowymi wynikami na zakończenie sezonu. W porównaniu do 2014 roku, liczba wypożyczeń wzrosła o 117 procent, a rejestracji – o 121 procent. Czy tegoroczne wyniki okażą się jeszcze lepsze?

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Poznań. Inwazja roweru publicznego na parkingi

Przestrzeń

Poznań. Inwazja roweru publicznego na parkingi

Jakub Dybalski 12 lipca 2016

Poznań. Więcej stacji roweru publicznego i nowe udogodnienia

Komunikacja

Poznań. Więcej stacji roweru publicznego i nowe udogodnienia

Rafał Stawecki 18 maja 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5