Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Poznański Rower Miejski: Będzie dodatkowa stacja na Ostrowie Tumskim

Dalej Wstecz
Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2014-03-21 09:25
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Poznański Rower Miejski: Będzie dodatkowa stacja na Ostrowie Tumskim
fot. Radomił Binek, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Jeszcze w maju poznańscy urzędnicy na Ostrowie Tumskim chcą uruchomić nową stację rowerową w ramach Poznańskiego Roweru Miejskiego. Stanie ona przy tzw. Bramie Poznania (Interaktywnym Centrum Historii Ostrowa Tumskiego). Poza tym w planach jest postawienie dodatkowych ośmiu stacji, na które głosowali mieszkańcy.

Informacja o tym, że miasto chce postawić dodatkową stację na Ostrowie Tumskim pojawiła się w poniedziałek 17 marca. Urząd Miasta Poznania wraz z Zarządem Transportu Miejskiego chcą, aby wystartowała ona jeszcze w maju tego roku, czyli w pierwszym miesiącu zwiedzania Bramy Poznania ICHOT. To dodatkowa stacja, która powstanie obok zaplanowanych wcześniej ośmiu, na które w lutym oddali swoje głosy mieszkańcy Poznania.

Urząd miasta wraz z Zarządem Transportu Miejskiego przedstawili 18 propozycji, na które można było oddać swój głos. Największą popularnością cieszyła się lokalizacja na Ogrodach. Kolejne miejsca zajęły: rynek Jeżycki, park Wilsona, ul. Słowiańska, rynek Wildecki, plac Bernardyński, skrzyżowanie Bukowskiej i Przybyszewskiego oraz Garbary. Łącznie w głosowaniu udział wzięło 35 tysięcy osób.

To, czy wyłonione przez Poznaniaków stacje powstaną zależy jeszcze od tego, ile będzie kosztować każda z nich. Urzędnicy biorą pod uwagę również wersję z sześcioma nowymi stacjami. Miałby one pojawić się w mieście również w maju.

Obecnie system Poznańskiego Roweru Miejskiego jest jednym z najsłabiej rozbudowanych systemów w całym kraju, ogranicza się bowiem do zaledwie 7 stacji i 80 jednośladów. O większej ilości myśli nawet Bielsko-Biała, która w tym roku planuje uruchomić 12 stacji.

W ubiegłym roku z poznańskiego systemu roweru miejskiego skorzystało 6.656 użytkowników, którzy skorzystali z niego 100.550 razy. 82 proc. przejazdów odbywa się w ramach darmowych 20 minut. Kolejne 9 proc. mieści się w przedziale od 21 do 60 minut. Wycieczki ponad dwugodzinne to również 9 proc. przejazdów.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5