Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Poznański Moderus Gamma wozi już pasażerów

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
20-12-2018
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

W czwartek 20 grudnia 2018 r. pasażerów zabrał pierwszy z 50 Moderusów Gamma, które dla MPK Poznań ma dostarczyć Modertrans. Poznań jest pierwszym miastem, które będzie eksploatować w pełni niskopodłogowe tramwaje tej firmy.

W lutym 2017 r. MPK Poznań podpisało umowę ze swoją spółką córką, firmą Modertans, na dostawy 50 nowych tramwajów w lutym 2017 r. Wykonawca w sumie ma dostarczyć 30 tramwajów jednokierunkowych i 20 dwukierunkowych. Producent zaproponował tramwaj jednokierunkowy w cenie 7,7 mln zł brutto, a dwukierunkowy w cenie 8,0 mln zł brutto. Łączna cena oferty wraz z pakietem specjalistycznego wyposażenia to ok. 397 mln zł brutto.

Mieszkańcy Poznania już od wielu miesięcy mogli korzystać z prototypowej "niebieskiej" Gammy. Wiadomo było, że pojazdy, które zostaną dostarczone w ramach umowy, będą jednak inne – jednokierunkowy tramwaj o długości ok. 31,40 m, już w docelowej wersji dla Poznania, został po raz pierwszy zaprezentowany w październiku 2018 r. – Pojazd jest nowoczesny, może konkurować z innymi produktami funkcjonującymi na polskim rynku. Mamy klasyczne wózki, 100% niskiej podłogi, przestronne wnętrze, które jest klimatyzowane. Wszystkie wózki są trakcyjne, dzięki czemu hamowanie, jak i napęd są bardzo równomiernie rozłożone – zachwalał Jarosław Bakinowski, wiceprezes Modertransu.

Po prezentacji dużo uwag budziło rozplanowanie wnętrza, a przede wszystkim slalom w rejonie wózków. – Musimy pamiętać, że to tramwaj, który ma 100% niskiej podłogi i jest wyposażony w wózki skrętne. Gdybyśmy chcieli zastosować przejście proste, musiałoby ono być bardzo wąskie z uwagi na zabezpieczenie skrajni do obrotu wózka. Dlatego też zastosowane zostało przejście w formie labiryntu – wyjaśniał Wojciech Tulibacki, prezes MPK Poznań.

Teraz już pasażerowie mogą przetestować Gammę osobiście. W czwartek 20 grudnia o godz. 14:08 tramwaj wyjechał z zajezdni Franowo na linię 16. Jak zapowiada MPK Poznań, pojazd będzie kursować na tej linii codziennie – do Nowego Roku włącznie. „Od 2 stycznia 2019 do normalnej obsługi komunikacyjnej włączymy już 3 takie tramwaje. Będą woziły pasażerów linii 17 i 18” – zapowiada przewoźnik.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5