Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Poznań: Zmiany w strefa płatnego parkowania dopiero od czerwca

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2020-03-31 15:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Poznań: Zmiany w strefa płatnego parkowania dopiero od czerwca
fot. UM Poznań
Radni podjęli decyzję, by w związku z epidemią koronawirusa wprowadzić zmiany w strefie płatnego parkowania dwa miesiące później, od 1 czerwca. Pierwotnie miały one wejść w życie 1 kwietnia.

Rada Miasta postanowiła przesunąć wprowadzenie zmian w Strefie Płatnego Parkowania w związku z obecną, wyjątkową sytuacją stanu epidemii wywołanej koronawirusem. Przy ograniczonym działaniu publicznego transportu zbiorowego, zawieszeniu zajęć w szkołach i na uczelniach wyższych, ograniczeniu działania wielu instytucji, sklepów, centrów handlowych, firm, wprowadzenie wyższych stawek mogłoby zwiększyć koszty działania wielu instytucji, służb i wolontariuszy zaangażowanych w zwalczanie epidemii. Stąd projekt uchwały zakładający przesunięcie wejścia w życie zapisów uchwały przesuwającej przede wszystkim śródmiejską strefę płatnego parkowania z 1 kwietnia 2020 roku na dzień 1 czerwca 2020 roku. Nikt z obecnych na sesji radnych nie zagłosował przeciwko takiemu rozwiązaniu.

1 kwietnia miała zostać uruchomiona śródmiejska strefa płatnego parkowania. Do czerwca nie będą wprowadzane żadne z zapowiadanych propozycji – zmiana stawek i godzin i zasady zakupu abonamentów. Obowiązywać będą aktualne przepisy regulujące funkcjonowanie SPP.

Radni wnioskowali o ułatwienie parkowania dla szpitali i ich pracowników. Takie działania są już jednak prowadzone. Zarząd Dróg Miejskich, mając na uwadze trudną sytuację szpitali oraz służb zaangażowanych w zwalczanie epidemii, szuka okresowych rozwiązań w zakresie parkowania na obszarze objętym strefą płatnego parkowania, tak aby pomóc pracownikom tych placówek.

Szczegółowa informacja w tej sprawie została już przekazana do sześciu szpitali mających swoje siedziby w centrum miasta, na obszarze działania strefy. Na wniosek poszczególnych instytucji proponowane są konkretne rozwiązania. Z takiej propozycji korzysta już Policja z komisariatu na Jeżycach, której pracownicy pozostawiają prywatne samochody na miejskim parkingu przy ulicy Pułaskiego.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5