Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Poznań zamawia opracowanie dla I ramy komunikacyjnej

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2015-05-08 13:34
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Poznań zamawia opracowanie dla I ramy komunikacyjnej
fot. WUul. Królowej Jadwigi
Poznań ogłosił przetarg na opracowanie koncepcji rozwiązań transportowych dla odcinka I ramy komunikacyjnej od ul. Matyi do ronda Rataje. Wykonawca będzie musiał przeanalizować m.in. kwestię przejść – w poziomie jezdni lub bezkolizyjnie względem ruchu tramwajowo-samochodowego.

Przetarg ogłoszony przez Poznańskie Inwestycje Miejskie obejmuje opracowanie koncepcji rozwiązań transportowych dla fragmentu I ramy komunikacyjnej, będącej jednym z głównych szlaków komunikacji tramwajowej i samochodowej, łączących centrum miasta z Ratajami. Zakresem prac objęty jest ciąg Krzywoustego – Królowej Jadwigi – Matyi na odcinku od ronda Rataje do Matyi (dla ronda Rataje miasto już dysponuje koncepcją przebudowy).

Opracowujący koncepcję będzie musiał przeprowadzić analizę wariantową w zakresie najbardziej optymalnych rozwiązań komunikacyjnych, zmierzających do skutecznego ograniczania emisji hałasu oraz uprzywilejowania komunikacji publicznej. Koncepcja ma uwzględniać odseparowanie od ruchu torowiska na moście Królowej Jadwigi, wspólne przystanki autobusowo-tramwajowe i dostosowanie przystanków oraz przejść do obsługi niepełnosprawnych. Dla każdego węzła ma zostać przeprowadzona analiza dla przejść w poziomie jezdni lub bezkolizyjnie z ruchem tramwajowo-samochodowym.

Więcej o celachopracowania i warunkach przetargu na MonitorzePodziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Poznań. Nie będzie nowej ulicy Królowej Jadwigi

Przestrzeń

Poznań. Nie będzie nowej ulicy Królowej Jadwigi

Olga Plesińska 08 kwietnia 2016

Tramwaje Warszawskie wyliczają: priorytet przynosi oszczędności

Komunikacja

Tramwaje Warszawskie wyliczają: priorytet przynosi oszczędności

Witold Urbanowicz 01 marca 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5