Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Poznań: Wiadukty PST do remontu w te wakacje

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-07-15 15:57
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Poznań: Wiadukty PST do remontu w te wakacje
fot. Kapsuglan, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commons
MPK w Poznaniu prowadzi teraz postępowanie przetargowe w trybie zapytania o cenę na remont wiaduktów tramwajowych w ciągu trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju. Prace wymagające demontażu torowiska mają rozpocząć się pod koniec lipca.

Jeden z wiaduktów prowadzi nad ulicami Poznańską i Libelta. Ten ok. 118-metrowy obiekt posadowiony jest na czterech przęsłach. Na przełomie maja i czerwca 2016 r. został przeprowadzony częściowy remont wiaduktu, obejmujący m.in. naprawę płyty pomostowej od spodu czy belek podporęczowych. Celem aktualnych prac będzie naprawa koryta balastowego. Jak informuje MPK, w występują w nim uszkodzenia korozyjne, które doprowadziły do utraty wytrzymałości przez beton.

Kolejny obiekt podlegający naprawie to estakada nad doliną Bogdanki. Opiera się ona na 25 przęsłach i liczy sobie nieco ponad 667 metrów długości. Celem prac będzie naprawa płyty pomostowej. Tutaj również występują lokalne uszkodzenia korozyjne krawędzi koryta balastowego, które doprowadziły do całkowitej utraty przez beton wytrzymałości.

Termin składania ofert mija 20 lipca. Jedynym kryterium wyboru jest cena. Wszelkie prace mają się odbyć do 27 grudnia br., przy czym roboty wymagające demontażu torowiska mogą się odbywać wyłącznie w terminie od 27 lipca do 31 sierpnia.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Poznań. Jaka będzie przyszłość PeSTki?

Komunikacja

Poznań. Jaka będzie przyszłość PeSTki?

Olga Plesińska 24 lutego 2016

Transport w Poznaniu i Katowicach u progu wyborów

Komunikacja

Transport w Poznaniu i Katowicach u progu wyborów

Paweł Rydzyński 14 listopada 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5