Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Poznań: W tym roku sporo remontów tramwajowych. Najpierw część Trasy Kórnickiej

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-02-21 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Poznań: W tym roku sporo remontów tramwajowych. Najpierw część Trasy Kórnickiej
fot. MPK Poznań
W tym roku Poznań wyda 24 mln zł na odnowę torowisk. Plan remontowy zakłada prace w centrum, na Winogradach i Jeżycach. Są one ściśle powiązane z prowadzonymi dużymi inwestycjami. W połowie marca rozpocznie się wymiana torowiska na Dowbora-Muśnickiego.

– Nie można zachęcać do korzystania z transportu publicznego, nie inwestując równocześnie w infrastrukturę. Tylko bieżące podnoszenie jej jakości pozwala zapewnić pasażerom bezpieczeństwo, komfort, szybkość i niezawodność komunikacji. Dlatego poza inwestowaniem w budowę nowych tras tramwajowych konsekwentnie modernizujemy istniejące. W tym roku przeznaczono na ten cel 24 miliony złotych – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Jak podkreślają przedstawiciele Poznania, prace przynoszą efekty i przekładają się na poprawę bezpieczeństwa. – W 2015 roku zanotowaliśmy 40 wykolejeń tramwajów z powodu złego stanu torowisk, w ubiegłym roku takich wydarzeń było tylko 8. Nie jest tajemnicą, że każde z tych zdarzeń powoduje wstrzymanie ruchu tramwajowego, konieczność wytyczania objazdów, często również uruchamianie komunikacji zastępczej, a wszystko to ma wpływ na jakość podróży po mieście – mówi Marek Grzybowski, wiceprezes zarządu MPK Poznań ds. spraw technicznych

Roboty torowe mają być koordynowane z prowadzonymi dużymi inwestycjami transportowymi. Od 23 marca do końca kwietnia będą trwały prace przy odnowie jezdni i peronów dworca Rataje. Natomiast od 16 marca do 30 kwietnia będzie trwała przebudowa infrastrukturę tramwajowej w ul. Dowbora-Muśnickiego i na węźle Jana Pawła II / Kórnicka (od strony mostu św. Rocha). Zaplanowano wymianę szyn – zwłaszcza na łukach – wraz z odtworzeniem nawierzchni drogowej oraz wymianę napędów i części rozjazdu. Roboty będą wiązać się z brakiem przejazdu tramwajów od Wrocławskiej do węzła Jana Pawła II / Kórnicka. Prace pozwolą na zniesienie ograniczenia prędkości do 15 km/h w ciągu Trasy Kórnickiej.

Przez cały maj będą prowadzone prace w ul. Przybyszewskiego od ronda Jeziorańskiego do węzła Żeromskiego / Dąbrowskiego. Zaplanowano wymianę części słupów i sieci trakcyjnej. Tramwaje nie będą jeździły od węzła Żeromskiego / Dąbrowskiego do ronda Jeziorańskiego.

Od 27 czerwca do 31 sierpnia zaplanowano prace związane z wymianą nawierzchni torowej i drogowej w ul. Roosevelta od wjazdu na PST do przystanku Poznańska. W tym samym czasie zaplanowano kompleksowy remont węzła rozjazdowego al. Wielkopolska i Puławskiego oraz wymianę łuku torowiska na ulicach Małopolskiej i Wołyńskiej. W ul. Puławskiego od węzła przy al. Wielkopolskiej do ul. Przepadek zaplanowano wymianę nawierzchni torowej i drogowej na przejazdach. Natomiast w ul. Przełajowej na odcinku od ul. Winogrady zaplanowano kompleksowy remont torowiska wraz z remontem przystanków. Roboty będą się wiązać z brakiem przejazdu tramwajów od mostu Teatralnego do pętli Wilczak, Połabska i Piątkowska. Prace w rejonie ulic Roosevelta, Pułaskiego i Przełajowej poprzedzają uruchomienie tramwaju na Naramowice.

Na jesieni zaplanowano prace w ul. Dąbrowskiego na odcinku od węzła Żeromskiego / Dąbrowskiego do mostu Teatralnego. Roboty będą polegać na wymianie nawierzchni torowej i drogowej od ul. Prusa do ul. Kraszewskiego, na skrzyżowaniu z ul. Mickiewicza. Jednocześnie zostaną posadowione dwa nowe słupy wraz z wymianą sieci trakcyjnej. We wrześniu zaplanowano też modernizację podstacji przy Janickiego.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5