Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Poznań: W biletomatach ZTM jest już język ukraiński

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
09-04-2018
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Poznań: W biletomatach ZTM jest już język ukraiński
fot. UM Poznań
Wzrastająca liczba mieszkańców Poznania pochodzących z Ukrainy sprawiała, że od 30 marca w biletomatach obok języka polskiego i innych języków pojawiła się opcja wyboru języka ukraińskiego.

"Od 30 marca w biletomatach stacjonarnych można już korzystać z obsługi w języku ukraińskim. Jest to piąta wersja językowa, po języku polskim, angielskim, francuskim i niemieckim" - informuje poznański Zarząd Transportu Miejskiego.

O taką możliwość wnioskował radny miejski Tomasz Wierzbicki, który argumentował potrzebę coraz większą liczbą Ukraińców pracujących i studiujących w Poznaniu. Teraz ZTM zrealizował ten wniosek.

Do dyspozycji pasażerów jest obecnie 86 nowoczesnych biletomatów stacjonarnych stojących w Poznaniu oraz gminach z którymi Poznań ma wspólna komunikację. W urządzeniach można doładować kartę PEKA (biletem okresowym lub konto tPortmonetki) albo kupić bilet czasowy. Biletomaty umożliwiają płatności gotówką lub kartą płatniczą, ich dostarczycielem i operatorem jest Mennica Polska SA.

Wybór języka ukraińskiego nie dotyczy jednak biletomatów mobilnych, które znajdują się w niektórych autobusach i tramwajach, w tamtych oprócz polskiego wybrać można niemiecki lub angielski.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5