Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Poznań. UIica Mostowa będzie jeszcze bardziej zielona

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2020-09-09 10:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Poznań

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Poznań. UIica Mostowa będzie jeszcze bardziej zielona
fot. ZDM Poznań
Do połowy września posadzone zostaną kolejne krzewy i trawy po wschodniej stronie ulicy. Późną jesienią przybędzie także kilka lip drobnolistnych i klonów polnych.

Sukcesywnie na ulicy Mostowej pojawia się coraz więcej zieleni. Wiosną tego roku ulica zyskała krzewy i drzewa w miejscach, które wcześniej były zabrukowane, ale nie były wykorzystywane przez pieszych czy kierowców. Podobnie jest i tym razem. Po wschodniej stronie ulicy (bliżej rzeki Warty), na odcinku od ulicy Wierzbowej do Ewangelickiej posadzone zostaną drzewa, krzewy i ozdobne trawy w kolejnych, zabrukowanych do tej pory miejscach.

Obecnie trwa przygotowywanie podłoża pod zieleń. W najbliższych dniach posadzonych będzie 170 sztuk krzewów i traw. Drzewa pojawią się na przełomie października i listopada, gdy warunki agrotechniczne będą właściwe do nasadzeń.

Warto pamiętać, że zieleń nie tylko poprawia estetykę okolicy, ale także pozytywnie wpływa na nasze zdrowie m.in. redukując zanieczyszczenia występujące w powietrzu, którym oddychamy. Liczba zanieczyszczeń pyłowych na ulicy bez drzew to nawet 13 tys. drobin na litr powietrza, gdy na ulicy z drzewami, liczba zmniejsza się do ok. 4 tys. drobin/l. Drzewa bardzo pozytywnie wpływają również na mikroklimat ulicy, dają przechodniom cień podczas upalnych dni.

Projekt zieleni został pozytywnie zaopiniowany przez Miejskiego Konserwatora Zabytków oraz Radę Osiedla Stare Miasto, która jest zaangażowana w realizację nasadzeń.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa: Zielona wiata na Żoliborzu

Przestrzeń

Warszawa: Zielona wiata na Żoliborzu

Redakcja 03 sierpnia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5