Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Poznań: Trasa tramwajowa do Dębca i na Wildę czeka na remont

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-07-20 15:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Poznań: Trasa tramwajowa do Dębca i na Wildę czeka na remont
fot. Awersowy, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Poznań ponownie ogłasza przetarg na prace projektowe dla modernizacji torowisk tramwajowych w ul. Wierzbięcice i 28 czerwca 1956 r. Ten ważny korytarz transportowy, łączący centrum miasta z Wildą i Dębcem, ma zostać wyremontowany do 2020 r.

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac projektowych polegających na opracowaniu dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, kosztorysu inwestorskiego poprzedzonego opracowaniem koncepcji programowo-przestrzennej dla trasy wzdłuż ul. Wierzbięcice i 28 czerwca 1956 r. Powstająca dokumentacja ma zawierać analizę wariatową, z uwzględnieniem działań na rzecz ograniczenia emisji hałasu oraz dostosowania przystanków dla potrzeb niepełnosprawnych.

Założeniem projektu jest wdrożenie priorytetów dla tramwajów w oparciu o zasadę, że „tramwaj zatrzymuje się wyłącznie na przystankach”. Torowisko ma zostać trwałe odseparowane od ruchu kołowego (z możliwością wprowadzenia wspólnego pasa dla autobusów). Współdzielenie ruchu samochodowego z tramwajowym ma być możliwe tylko w miejscach, gdzie nie ma zatorów i ruch odbywa się płynnie bądź nie ma miejsca na poszerzenie pasa drogowego.

Koncepcja powinna zostać opracowana wariantowo w zakresie rozwiązań sytuacyjnych i technicznych dla układu drogowo-torowego w rejonie Rynku Wildeckiego. Projektanci powinni pokazać możliwość przyszłościowego dojazdu do planowanego parkingu pod płytą Rynku. Wariantowanie koncepcji powinno uwzględniać istniejących przystanków w rejonie Rynku Wildeckiego na wlotach ulic Wierzbięcice i Górna Wilda bądź wprowadzenie nowych przystanków przy Rynku Wildeckim z jednoczesną likwidacją istniejących przystanków tramwajowych na wlotach ulic Wierzbięcice i Górna Wilda,

Termin składania ofert mija 29 sierpnia. O wyborze zadecydują cena (60%) oraz kryteria jakościowe (40%). Kompletna dokumentacja ma zostać przekazana do końca sierpnia 2017 r,m a nadzór autorski nad realizacją będzie sprawowany do końca listopada 2020 r.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5