Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Poznań. Tereny wokół Areny będą bardziej zielone

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2021-12-07 16:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. MTP

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Poznań. Tereny wokół Areny będą bardziej zielone
mat. fb MTP
Będą nowe drzewa w poznańskim Parku Kasprowicza – to jeden z efektów porozumienia, jakie osiągnęli przedstawiciele Grupy MTP oraz stowarzyszeń Prawo do Przyrody i Koalicja ZaZieleń Poznań. Zyskają na nim otoczenie Areny i cały Łazarz.

Porozumienie to wynik wielu spotkań i wizji lokalnych oraz przeprowadzonych analiz, dzięki którym możliwe stało się osiągnięcie konsensusu. Dzięki temu otoczenie hali Arena będzie jeszcze bardziej przyjazne nie tylko dla ludzi, ale także dla roślin i zwierząt. W następstwie zawartego porozumienia strona społeczna wycofa wniosek z Samorządowego Kolegium Odwoławczego.

Zgodnie z ustaleniami, podczas realizacji inwestycji zostanie zmodyfikowany projekt odprowadzania wód opadowych z dachu hali. Przesadzone zostaną też 22 drzewa, w tym trzy lipy i dwa buki. W związku z tym, że ustalono inną metodę określania liczby nasadzeń kompensacyjnych (zgodnie z przynależnością drzew do grup ekologicznych), Grupa MTP zobowiązuje się posadzić 482 nowe drzewa (decyzja środowiskowa wskazywała na 215 nasadzeń). 291 drzew pojawi na terenie inwestycji, 191 w parku Kasprowicza.

Grupa MTP uzyskała już zgodę Zarządu Zieleni Miejskiej na nasadzenia w parku. Na budynku biurowym pojawią się z kolei budki dla ptaków i nietoperzy, ich lokalizacja zostanie uzgodniona z ornitologiem. Jeśli okaże się, że przeszklone i transparentne powierzchnie będą stanowić niebezpieczeństwo dla ptaków, zostaną zabezpieczone, by chronić je przed ewentualnymi kolizjami.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5