Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Poznań: Ruszają zasadnicze prace przy budowie tramwaju na Naramowice

Dalej Wstecz
Data publikacji:
21-05-2020
Ostatnia modyfikacja:
08-12-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Poznań: Ruszają zasadnicze prace przy budowie tramwaju na Naramowice
mat. UM Poznań
Pod koniec maja Poznań zamyka ulicę Naramowicką. ruszają prace przy budowie nowej rasy tramwajowej na Naramowice. – Zakładamy, że pierwszy etap do ul. Włodarskiej będzie gotowy w ciągu roku – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Inwestycję realizuje na zlecenie Poznania firma Gulermak, z którą umowę podpisano w listopadzie 2018 r. Jej wartość to 440 mln zł. – Latem zeszłego roku oddaliśmy pierwszy etap – przebudowaną pętlę Wilczak. Mam nadzieję, że udowodniliśmy, że nie tylko potrafimy dobrze i sprawnie budować tramwaj, ale też mamy dobre, zdrowe relacje ze wszystkim członkami procesu inwestycyjnego – mówi Michał Wójcik, dyrektor ds. operacyjnych firmy Gulermak.

Realizację kolejnego etapu poprzedziły przygotowania: rozbiórki, wycinki, badania archeologiczne, wprowadzanie zmienionej organizacja ruchu. To umożliwia rozpoczęcie prac bezpośrednio związanych z budową nowego odcinka. – Wreszcie ten oczekiwany moment. 29 maja zaczynamy wprowadzać inną organizację ruchu, 1 czerwca budowa ruszy na ostro. Zakładamy, że pierwszy etap do ul. Włodarskiej będzie gotowy w ciągu roku, a do Błażeja – w ciągu dwóch lat. Już teraz chciałbym przeprosić wszystkich mieszkańców związane ze zmienioną organizacją ruchu. Mam nadzieję, że wykonawca w tych utrudnionych uwarunkowaniach poradzi sobie z harmonogramem – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. Dużym wyzwaniem będzie budowa dwupoziomowego skrzyżowania z Lechicką. Cała inwestycja ma zakończyć się wiosną 2022 r.

Prace będą wiązać się ze sporymi utrudnieniami. – To potężne przedsięwzięcie, które ma charakter priorytetowy. Na pierwszym odcinku, w śladzie Naramowickiej, budowa będzie wiązała się z ogromnymi utrudnieniami. W nocy z 29 na 30 maja zostanie wprowadzona zmiana w organizacji ruchu, która będzie się wiązała z zamknięciem Naramowickiej od Słowiańskiej do zjazdu Naramowickiej 51 oraz od Serbskiej do Lechickiej – mówi Justyna Litka, prezes Poznańskich Inwestycji Miejskich. – System objazdów ma preferować transport publiczny. Temu służą buspasy w rejonie Winograd, Naramowic i Piątkowa – dodaje Mariusz Wiśniewski, wiceprezydent miasta.

Tramwaj do Błażeja to dopiero wstęp do rozbudowy sieci tramwajowej w tej części miasta. – To strategiczna inwestycja. Projektujemy kolejny odcinek od pętli Wilczak w kierunku Garbar. O finansowanie będziemy się ubiegać w nowej perspektywie unijnej. Przygotowujemy też trzeci etap – w kierunku osiedla Umultowo – dodaje Wiśniewski.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
Seminaria
OFERTY PRACY
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5