Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Poznań rusza z przetargiem na nową trasę tramwajową w centrum

Dalej Wstecz
Data publikacji:
02-02-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg na budowę trasy tramwajowej w ul. Ratajczaka wraz z uspokojeniem ruchu samochodowego. To kolejny projekt w ramach Programu Centrum.

Projekt zakłada budowę ok. 750 m torowiska w ul. Ratajczaka, które będzie wbudowane w jezdnię. Jeden z torów będzie umożliwiać skręt z ul. Św. Marcin w Ratajczaka. Tor w przeciwną stronę będzie doprowadzony do pl. Wolności (odcinek po północnej stronie ul. Św. Marcin powstanie w ramach oddzielnego projektu). Na skrzyżowaniu Niezłomnych, Matyi i Królowej Jadwigi zaplanowano rozjazdy we wszystkich kierunkach.

Pojawi się nowa para przystanków przy Browarze. Ten po zachodniej stronie będzie miał formę przystanku wiedeńskiego.

Na skrzyżowaniu Niezłomnych, Matyi i Królowej Jadwigi przewidziano spore zmiany w zakresie ruchu pieszego. Pojawią się pasy po zachodniej stronie. Jedno z wyjść z przejścia podziemnego po północnej stronie ulicy (w stronę parku) oraz wyjścia na przystanki tramwajowe przewidziano do zasklepienia. Drugie z wyjść po północnej stronie skrzyżowania wymaga przebudowy, by dostosować jego geometrię do lokalizacji przejścia naziemnego.

Termin składania ofert mija 7 marca. O wyborze zdecydują cena (60%), okres gwarancji (10%), doświadczenie kierownika budowy i/lub kierownika robót w specjalności drogowej (20%), doświadczenie managera BIM (10%). Na realizację prac przeznaczono 540 dni.


Skrzyżowanie Niezłomnych, Matyi i Królowej Jadwigi, mat. PIM


Skrzyżowanie Ratajczaka i ul. Św. Marcin. mat. PIM
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5