Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Poznań rezygnuje ze środków UE na przebudowę Dąbrowskiego. W zamian mniejszy remont

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2020-02-24 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa MPK Poznań

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Poznań rezygnuje ze środków UE na przebudowę Dąbrowskiego. W zamian mniejszy remont
fot. Google Street Map
W związku ze wzrostem kosztorysów planowanych inwestycji i koniecznością zabezpieczenia dodatkowych środków na inne zaplanowane już działania Poznań postanowił zrezygnować ze środków unijnych na przebudowę torowiska w ul. Dąbrowskiego. Środki jednak nie przepadną – zostaną przeznaczone na inne projekty komunikacyjne. Sama ulica Dąbrowskiego przejdzie natomiast remont w rejonie Rynku Jeżyckiego.

– Niestety koszty robót budowlanych rosną w bardzo szybkim tempie – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. – Dlatego w budżecie miasta trzeba było zabezpieczyć większe środki na inwestycje, które już są realizowane, takie tak jak przebudowa trasy tramwajowej w ul. Wierzbięcice i 28 Czerwca 1956 r. W związku z tym Miasto Poznań podjęło decyzję o odstąpieniu od umowy w sprawie dofinansowania ze środków Unii Europejskiej przebudowy ul. Dąbrowskiego – mówi Wiśniewski.

Poznań nie traci jednak przyznanej na ten projekt dotacji w wysokości ok. 27 mln zł. – Centrum Unijnych Projektów Transportowych wyraziło zgodę na przekazanie jej na rzecz MPK Poznań poprzez zwiększenie wartości dofinansowania zakupu nowoczesnego taboru tramwajowego – dodaje Mariusz Wiśniewski. – Pozostałe środki, które aktualnie w planie finansowym miasta przeznaczone są na zadanie dotyczące ul. Dąbrowskiego zostaną przeznaczone na odnowy infrastruktury torowo-sieciowej – dodaje.

Przesunięcie środków nie oznacza jednak, że torowisko w ul. Dąbrowskiego nie będzie w ogóle ruszane. – Zdajemy sobie sprawę, że odnowienie torowiska na tej ulicy jest konieczne i pilne, dlatego prace na Jeżycach zostaną przeprowadzone w ramach remontu – wskazuje Mariusz Wiśniewski. Prace zaplanowano jesienią. Torowisko zostanie wyremontowane torowisko od ulicy Prusa do ulicy Kraszewskiego. Razem z tymi pracami zostanie także zmodernizowana podstacja na ulicy Janickiego.

Zmiany nastąpią także w rejonie rynku Jeżyckiego. – Właśnie uruchamiamy procedurę przygotowania projektu przebudowy przystanków w tym rejonie, przy ul. Dąbrowskiego. W tym roku zakładamy powstanie dokumentacji, a w 2021r. budowę platform, które będą umożliwiać łatwiejsze wysiadanie i wsiadanie z tramwajów – dodaje Tomasz Łapszewicz, zastępca dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego ds. Infrastruktury transportowej.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5