Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Poznań przygotowuje się do budowy nowej linii tramwajowej na Klin Dębicki

Dalej Wstecz
Autor:

Michał Szymajda

Data publikacji:
2019-06-26 14:43
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
transport-publiczny.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Poznań przygotowuje się do budowy nowej linii tramwajowej na Klin Dębicki
Fot. ztm.poznan.pl
25 czerwca rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące koncepcji nowej trasy tramwajowej prowadzącej na Klin Dębiecki. Przy okazji inwestycji zmodernizowana ma zostać linia tramwajowa prowadząca od ulicy Pamiątkowej, obok zakładów Cegielskiego, do pętli Dębiec.

O ile konieczność gruntownej modernizacji torowiska w ciągu ulicy 28 czerwca 1956 nie budzi większych kontrowersji, to koncepcja jej wydłużenia od pętli Dębiec do Klina Dębickiego już tak. Inwestycja ma poprawić nie tylko dostępność transportową Klina w kierunku centrum miasta, ale ma też stworzyć warunki do pozostawienia własnego auta w pobliżu autostrady A2 i kontynuowania podróży po Poznaniu komunikacją miejską.

Nowa trasa tramwajowa od pętli Dębiec ma być poprowadzona wzdłuż ulicy 28 Czerwca 1956r i ma mieć długości ok. 1,6 km. Zakończy się w rejonie zbiegu ulic 28 Czerwca 1956 r i Dolna Wilda, w pobliżu autostrady A2. Tu też powstanie pętla autobusowo-tramwajowej oraz parking Park&Ride z miejscami dla aut, rowerów i autobusów dalekobieżnych. Ważnym elementem inwestycji ma być budowa estakady tramwajowo-drogowej nad torami kolejowymi poznańskiej obwodnicy kolejowej. Przy okazji Zakłada się również kompleksową przebudowę układu drogowego wraz z budową dróg rowerowych, infrastruktury towarzyszącej oraz przebudowę infrastruktury podziemnej.

– Poznański Zarząd Transportu Miejskiego dysponuje już wstępną koncepcją tej inwestycji, którą zaprezentowano 25 czerwca. Do pomysłu można już przekazywać swoje uwagi. Zakładany przebieg nowej trasy jest zgodny z przebiegiem określonym w Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Poznania – informuje poznański magistrat.

W projekcie przewidziano również modernizację Targowiska "Racjonalizatorów". W ramach projektu planuje się nowe rozmieszczenie pawilonów i straganów handlowych a także nowoczesnych elementów malej architektury oraz urządzenie zieleni.

Konsultacje rozpoczęły się się 25 czerwca od spotkaniem z mieszkańcami w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2. Kolejne spotkania będą organizowane wkrótce a już teraz można się podzielić uwagami dotyczącymi tramwaju na Klin Dębicki tutaj.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5