Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Poznań: Przed budową tramwaju w ul. Ratajczaka badania drgań

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2021-02-04 14:50
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Poznań

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Poznań: Przed budową tramwaju w ul. Ratajczaka badania drgań
mat. UM Poznań
Przed przystąpieniem do budowy trasy tramwajowej w ulicy Ratajczaka Poznań zlecił wykonanie specjalistycznej ekspertyzy. Oceniany będzie wpływ drgań powodowanych przez ruch pojazdów na budynki i ludzi w nich przebywających.

Trasa tramwajowa w ulicy Ratajczaka projektowana jest w tzw. "cichej technologii" zakładającej tłumienie drgań i hałasu w dwojaki sposób: zarówno poprzez montowanie maty antywibracyjne, jak i wypełnienie torowiska masą poliuretanową. Zakładany jest także montaż cichej nawierzchni na jezdniach. Zastosowanie wspomnianej technologii, ograniczenie ruchu samochodów i zastosowanie cichej nawierzchni mają zapewnić komfort akustyczny okolicznym mieszkańcom. Hałas powodowany przez ruch uliczny po zakończeniu inwestycji będzie mniejszy niż dziś, mimo wprowadzenia w ulicy tramwaju.

Wykonana ekspertyza składać się będzie z części diagnostycznej – pomiarowej i analitycznej – oceniającej uzyskane dane i wyniki w kontekście opracowywanej dokumentacji projektowej dla tego zadania. Przedstawiciele wrocławskiej firmy Komes, która dokonywać będzie na zlecenie Miasta pomiarów w dniach od 8 do 12 lutego, instalować będą urządzenia pomiarowe w budynkach użyteczności publicznej i budynkach mieszkalnych w uzgodnieniu z zarządcami i właścicielami wspomnianych nieruchomości.

Poddawane badaniom i analizie będą budynki pochodzące z różnych okresów i znajdujące się w różnym stanie technicznym. Pozwoli to uzyskać wymierne dane wyjściowe. Badania realizowane są we współpracy z Głównym Instytutem Górnictwa w Katowicach oraz firmą Metris.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5