Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Poznań podsumował remonty chodników

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2022-01-18 11:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. ZDM Poznań

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Poznań podsumował remonty chodników
fot. ZDM Poznań
Na ponad 50 ulicach przeprowadzono w ubiegłym roku remonty chodników. Wygodniej i bezpiecznie piesi mogą się już poruszać między innymi na ulicach: Małeckiego, Limanowskiego, Średniej, Łąkowej, czy też Umultowskiej, Pasterskiej lub Wołyńskiej.

Prace finansowane były z wpływów ze strefy płatnego parkowania, środków będących w gestii rad osiedli lub Zarządu Dróg Miejskich. Łącznie wydanych zostało około 10 milionów, z czego cztery miliony pochodziły ze strefy parkowania. Do tego trzeba doliczyć łączone prace na ciągach pieszo - rowerowych wykonane w ramach projektów Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

To, które chodniki zostały wyremontowane zależało w głównej mierze od lokalnych rad osiedli. Reprezentanci mieszkańców wskazują co roku potrzeby na swoim osiedlu, potem ustalona jest lista zadań i harmonogram prac, w ramach określonego budżetu, na dany rok.

Wśród wykonanych remontów można wymienić ten na ul. Małeckiego - na odcinku od skrzyżowania z ul. Strusia do ul. Gąsiorowskich. Koszt remontu to 878 tysięcy złotych, a środki pochodziły m.in. z wpływów ze Strefy Płatnego Parkowania (SPP). Oprócz nowego chodnika mieszkańcy zyskali też zieleń. Dzięki środkom z SPP nową nawierzchnię zyskał też chodnik na ul. Łąkowej i placu Asnyka.

Ze środków, które do swojej dyspozycji ma Rada Osiedla Rataje wyremontowany został chodnik na ul. Śremskiej (os. Oświecenia). Koszt prac wyniósł 260 tysięcy złotych. W 2021 roku kontynuowaliśmy prace na ul. Wołyńskiej, tym razem nowa nawierzchnia dla pieszych została ułożona na odcinku od skrzyżowania z ul. Szydłowską do posesji nr 28 (po stronie wschodniej). Koszt to 110 tysięcy złotych, a środki przekazała Rada Osiedla Sołacz. Z kolei Rada Osiedla Stare Miasto zdecydowała o nowej nawierzchni dla pieszych na kolejnym odcinku ul. Składowej (koszt prac to 120 tysięcy złotych). Ponad 200 tysięcy złotych wydatkowała Rada Osiedla Stare Winogrady na kontynuację remontu chodnika na ul. Sołtysiej.

Dzięki projektowi Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego wyremontowany został także ciąg pieszo - rowerowy wzdłuż ul. Warszawskiej. Prace były prowadzone po południowej stronie ulicy, od przystanku "Termalna" do ul. Mogileńskiej. Dzięki temu mieszkańcy os. Warszawskiego mogą wygodniej dotrzeć na przystanki komunikacji publicznej, sklepów. Koszt to 773 tysiące złotych (z czego 600 tysięcy to PBO).

Remonty chodników, to nie tylko poprawa komfortu przemieszczania się pieszych. To także pozytywna zmiana dotycząca estetyki ulicy, a tym samym jakości mieszkania w danym rejonie.

Plany na 2022 rok będą ustalane w najbliższych tygodniach podczas spotkań z przedstawicielami wszystkich poznańskich rad osiedli.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
W Poznaniu ruszyły testowe e-kontrole parkowania

Komunikacja

W Poznaniu ruszyły testowe e-kontrole parkowania

Redakcja/inf. pras. 25 listopada 2021

Poznań. Więcej zieleni na Jeżycach i Łazarzu

Przestrzeń

Poznań. Więcej zieleni na Jeżycach i Łazarzu

Jakub Rösler 25 października 2021

Poznań: Ulica Wawrzyniaka na nowo

Przestrzeń

Poznań: Ulica Wawrzyniaka na nowo

Jakub Rösler 26 sierpnia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5