Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Poznań podpisał umowę z ZUE na trasę do ronda Żegrze

Dalej Wstecz
Autor:

jd/inf. pras.

Data publikacji:
2018-07-17 15:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Poznań podpisał umowę z ZUE na trasę do ronda Żegrze
fot.
Firma ZUE SA podpisała ze spółką Poznańskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o. umowę na wykonanie robót dla zadania pn. „Przebudowa trasy tramwajowej na odcinku od os. Lecha do ronda Żegrze (odcinek II)” w Poznaniu. Wartość umowy wynosi 101,5 mln zł brutto. Termin realizacji to 14 miesięcy od dnia rozpoczęcia prac.

Przedmiotem zamówienia jest realizacja robót budowlanych trasy tramwajowej na Górnym Tarasie Rataj w Poznaniu, na odcinku od osiedla Lecha do ronda Żegrze. Umowa obejmuje m.in. wykonanie robót branży konstrukcyjnej, inżynieryjnej, budowlanej, torowej, elektrycznej, teletechnicznej i geologicznej. Założeniem projektu jest wykonanie torowiska i towarzyszącej mu infrastruktury technicznej w standardzie odpowiadającym współczesnym technologiom, uwzględniającym m.in. wymagania ochrony klimatu akustycznego, preferencje podróżnych oraz oczekiwania organizatora transportu publicznego. Głównym celem przebudowy jest odnowa infrastruktury technicznej oraz poprawa sprawności komunikacyjnej systemu tramwajowego.

W ramach inwestycji przebudowane będzie torowisko oraz drogi wzdłuż Górnego Tarasu Rataj. W zakres prac wejdzie m.in.: kompletna przebudowa torowiska z siecią trakcyjną na całym odcinku, budowa i przebudowa przystanków tramwajowych oraz tramwajowo-autobusowych z zapewnieniem przejścia w poziomie jezdni, rozbudowa ronda Żegrze, przebudowa fragmentów ulic kolidujących z trasą tramwajową, przebudowa stacji prostownikowej Żegrze oraz stacji transformatorowej ENEA, przebudowa i budowa chodników oraz dróg rowerowych, budowa monitoringu wizyjnego, budowa i przebudowa infrastruktury (oświetlenia, kanalizacji deszczowej, wodociągowej, gazowej, elektrycznej i telekomunikacyjnej) oraz budowa sieci do nawadniania terenów zielonych.

Projekt ten stanowi część większego poznańskiego zadania inwestycyjnego „Przebudowa trasy tramwajowej: Kórnicka-os. Lecha – rondo Żegrze wraz z budową odcinka od ronda Żegrze do ul. Unii Lubelskiej".

– Nowoczesna infrastruktura torowo-sieciowa jest niezwykle ważnym elementem funkcjonowania komunikacji publicznej, dlatego bardzo cieszymy się, że to my będziemy wykonawcą przebudowy trasy tramwajowej na Górnym Tarasie Rataj w Poznaniu. Jest to nasza kolejna realizacja w Poznaniu, w którym wykonywaliśmy m.in. przedłużenie trasy PST (Poznański Szybki Tramwaj) do Dworca Zachodniego i budowaliśmy zajezdnię tramwajową Franowo, która otrzymała tytuł „Budowy Roku 2015”. ZUE pozostaje jednym z rynkowych liderów segmentu infrastruktury miejskiej. Obecnie w tym segmencie realizujemy 5 projektów. Całościowy portfel zamówień Grupy ZUE opiewa na ok. 2,3 mld zł – powiedział Marcin Wiśniewski, wiceprezes zarządu i dyrektor Zakładu Infrastruktury Miejskiej ZUE S.A.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Pierwsza Gamma dla Poznania na ukończeniu

Komunikacja

Pierwsza Gamma dla Poznania na ukończeniu

Witold Urbanowicz 26 czerwca 2018

Poznań. Tramwaj w barwach pociągu

Komunikacja

Poznań. Tramwaj w barwach pociągu

Jakub Dybalski 01 czerwca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5