Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Poznań podpisał umowę z wykonawcą przebudowy ul. Św. Marcin i Al. Marcinkowskiego

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-02-11 12:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Poznań podpisał umowę z wykonawcą przebudowy ul. Św. Marcin i Al. Marcinkowskiego
fot. UM Poznań
Poznańskie Inwestycje Miejskie otworzyły oferty w przetargu na przebudowę ul. Św. Marcin i al. Marcinkowskiego. O zamówienie ubiegają się dwie firmy. Inwestycja, realizowana w ramach Projektu Centrum, poprawi tutaj warunki dla pieszych i rowerzystów. Wprowadzone zostaną tutaj strefa zamieszkania oraz strefa Tempo 30.

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa ul. Św. Marcin i al. Marcinkowskiego na odcinku od Ratajczaka do pl. Wolności. W zakres zamówienia wchodzi opracowanie projektów wykonawczych oraz uszczegółowienie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych.

Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach Projektu Centrum i stanowi kontynuację prac już przeprowadzonych na wcześniejszym odcinku ul. Św. Marcin. – Chcemy, by kolejna część śródmieścia była przyjazna dla wszystkich jej użytkowników – mieszkańców, turystów, studentów. Dlatego zależy nam na tym, by w odnowionym centrum kluczową rolę odgrywał sprawny transport publiczny, ruchy pieszy i rowerowy. Dzięki zmianom nową szansę otrzymają okoliczny handel i usługi. Pojawi się też nowa zieleń i drzewa – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Celem prac jest podniesienie standardu tego obszaru miasta. Przewidziano zmaksymalizowanie szerokości chodników i uprzywilejowanie pieszych względem pojazdów. Pomiędzy ul. Ratajczaka i Podgórną zostanie wprowadzona strefa zamieszkania (tzw. woonerf), a na pozostałym odcinku przewidziano strefę Tempo 30. Szczegółowo o projekcie pisaliśmy tutaj.

Według przyjętego harmonogramu roboty budowlane związane z realizacją tego etapu Programu Centrum mają ruszyć niebawem. – Wykonawca w najbliższych tygodniach zajmie się opracowaniem czasowej organizacji ruchu, która obowiązywać będzie w trakcie prac. Po jej zatwierdzeniu będzie można rozpocząć roboty budowlane. Zakładamy, że prace ruszą wiosną tego roku, a zakończą w trzecim kwartale 2022 r. – mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. Aby zachować dojazd tramwajów do centrum, uruchomiony zostanie tymczasowy łuk łączący tory na ul. Lewandowskiej i pl. Wiosny Ludów.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5