Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Poznań podpisał umowę na kolejne ładowarki dla elektrobusów

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Autor:

Redakcja

Data publikacji:
14-07-2020
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa MPK Poznań

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Poznań podpisał umowę na kolejne ładowarki dla elektrobusów
fot. MPK Poznań
Ładowarki dla nowych poznańskich autobusów elektrycznych wybuduje konsorcjum firm Medcom oraz S&M Energia. Umowa w tej sprawie została już podpisana, infrastruktura ma być gotowa przed jesienią przyszłego roku, kiedy to do MPK Poznań mają dotrzeć pierwsze autobusy elektryczne z nowych dostaw.

Nie tylko o nowe autobusy z napędem elektrycznym, ale także o kolejne ładowarki wzbogaci się w przyszłym roku MPK Poznań. Po umowie na dostawę 37 pojazdów podpisana została umowa na budowę infrastruktury ładowania drogowego transportu publicznego.

– Poznańska komunikacja miejska staje się coraz bardziej ekologiczna. Mniejsze zanieczyszczenie powietrza spalinami równa się wyższa jakość życia mieszkańców, a nowoczesny tabor dla pasażerów oznacza większą niezawodność, komfort i bezpieczeństwo podróżowania – mówi Marek Grzybowski, wiceprezes zarządu MPK Poznań ds. technicznych.

Zgodnie z umową z firmą Solaris Bus&Coach, w przyszłym roku do MPK Poznań ma dotrzeć 37 autobusów elektrycznych: 31 standardowych, 12-metrowych oraz 6 przegubowych, 18-metrowych (będą kierowane na trasy linii przebiegających przez poznańskie osiedla: 145, 149, 163, 175, 176, 179, 190 i 193). Do tego czasu przygotowana zostanie infrastruktura niezbędna do ich ładowania.

Na podstawie zawartej umowy, na dworcu autobusowym na os. Jana III Sobieskiego (gdzie już obecnie ładują się autobusy elektryczne) powstanie dodatkowo jedna dwustanowiskowa ładowarka pantografowa. Podobnie na dworcu Garbary – utworzone zostanie jeszcze jedno dwustanowiskowe urządzenie pantografowe.

Ładowarki pojawią się również w całkowicie nowych lokalizacjach: na dworcu autobusowym Górczyn przewidziano dwa dwustanowiskowe urządzenia pantografowe; w zajezdni przy ul. Kaczej przewidziano montaż 18 dwustanowiskowych urządzeń stacjonarnych, umożliwiających ładowanie poprzez wtyczkę plug-in oraz jednego dwustanowiskowego urządzenia pantografowego (obecnie „elektryki” ładują się w zajezdni przy ul. Warszawskiej). Dodatkowo z myślą o zajezdni Kacza zamówiono trzy mobilne stacje ładowania pojazdów.

– Zamówienie ma być realizowane przez wykonawcę w dwóch etapach. Pierwszy obejmuje prace projektowe wraz z niezbędną dokumentacją i uzyskaniem wszystkich pozwoleń, natomiast w drugim etapie wykonane zostaną roboty budowlane, a urządzenia zostaną dostarczone, podłączone i uruchomione – wyjaśnia Marek Grzybowski.

Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5